Αήττητο ήταν και πάει για την Έβερτον (vid)

Μετά από ένα αήττητο πέντε αγώνων, ήρθε η σειρά της Έβερτον να αισθανθεί την… πίκρα της ήττας!

Τα “ζαχαρωτά” ηττήθηκαν εκτός έδρας με 2-0 από τη Σαουθάμπτον και μετά από μια μέτρια εμφάνιση στο St. Mary’s Stadium, μπήκε… στοπ στην ξέφρενη πορεία της ομάδας του Αντσελότι.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 27ο λεπτό με τον Γουόρντ – Πρόους και έκαναν το 2-0 στο 35ο λεπτό με τον Άνταμς, ενώ πρωταγωνιστής και στις δύο φάσεις ήταν ο Ίνγκς, ο οποίος μοίρασε και τις δύο ασίστ στους συμπαίκτες του. Η Έβερτον ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε στο 72ο λεπτό ο Λούκας Ντινέ με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Σαουθάμπτον: ΜακΚάρθι, Μπερντραντ, Βέστεγκαρντ, Μπέντναρεκ, Γουόλκερ – Πίτερς, Ρέντμοντ, Ρομέου, Γουόρντ – Πρόους, Άρμστρονγκ (86΄Ντιαλό), Άνταμς (89′ Νλουντουλού), Ίνγκς

Έβερτον: Πικφορντ, Γκόντφραϊ, Μίνα, Κιν, Ντινέ, Ντουκουρέ (59′ Γκόρντον), Άλαν, Σίγκουρντσον (59′ Ντελφ), Ροντρίγκεζ, Κάλβερ – Λιούιν, Ιβόμπι (46′ Μπέρναρντ)