Νίκος Τριανταφυλλίδης – Αρκετά καλός για 50′

Ο δανεικός από τη Βέροια στον Βατανιακό Νίκος Τριανταφυλλίδης αγωνίστηκε για 50 λεπτά στο φιλικό της Παρασκευής 10/8 απέναντι στην ομάδα νέων του ΠΑΟΚ.

Το συγκρότημα του Λεωνίδα Μπίλη, όπως και ο Νίκος απέδωσαν πολύ καλά στα πρώτα 75 λεπτά και βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 2-1 μέχρι το 88′, σημείο στο οποίο ισοφάρισαν οι “μικροί” του “δικεφάλου του Βορρά”, οι οποίοι μάλιστα πήραν τη νίκη στο φινάλε σκοράροντας ξανά στο 90′ για το τελικό 2-3.

Τα γκολ του Βατανιακού πέτυχαν οι Ποτουρίδης (13′ πέναλτι-το κέρδισε ο Τζιώρας) και Τζιώρας (45′ ύστερα από όμορφη ατομική ενέργεια και δυνατό σουτ), ενώ από πλευράς ΠΑΟΚ σκόραραν οι Δεμιρτζόγλου (43′), Καρατζάογλου (88′) και ένας υπό δοκιμή (90′). Οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι με τους Λαζαρίδη στο 31′ για τον Βατανιακό και Ανδριόπουλο στο 72′ για τους νέους του ΠΑΟΚ.
Η σύνθεση του Βατανιακού: Παπαδόπουλος (70′ Τσιαμπέρας), Τσινιστίδης (29’ Καρυοφίλης, 70’ Εμμ. Τσικαδέρης), Τριανταφυλλίδης (50’ Λαγδάρης), Γιαλαμίδης (67′ Ζανέτας), Κατσιαμήττας (50′ Σκούρτι), Ποτουρίδης (72’ Σταύρε), Τσιτλακίδης (61′ Κατσούλης), Πιέτρα (73′ Ερμάλ), Τζιώρας (50′ Β. Κατσαμάγκας), Λαζαρίδης (70′ Κ. Κατσαμάγκας), Γιαννούλης.