Εθνικός Σιδηροκάστρου vs Δόξα Δράμας – 45′ ο Γελαδάρης

Μετά το…καψώνι του Σούλη Παπαδόπουλου στο προηγούμενο φιλικό παιχνίδι (τον σήκωσε για ζέσταμα για ένα ολόκλητο ημίχρονο και τελικά δεν το πέρασε στον αγώνα), αγωνίστηκε σε όλο το δεύτερο ημίχρονο με αντίπαλο τον Εθνικό Σιδηροκάστρου.

Οι γηπεδούχοι, αν και είχαν απέναντι τους μία ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, Ο Εθνικός Σιδηροκάστρου στάθηκε πολύ καλά κόντρα στη Δόξα Δράμας και ηττήθηκε με 2-0. Τα γκολ των φιλοξενούμενων σημείωσαν οι Ρούσεφ (στο 74’ με εκτέλεση φάουλ), Κοντέων (στο 87’ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ρούσεφ).

Εθνικός Σιδηροκάστρου : Γαβριηλίδης, Φίλων, Πετρίδης, Πασχαλούδης, Φιλιππίδης, Ρούμπος, Στόϊκος(24΄ Γιαλαμής), Μουτίδης, Ασλανίδης, Γαϊδαρτζής, Τσεμπερίδης. Έπαιξαν και οι: Μπαντοτάκης, Βλαχόπουλος, Καρυπίδης, Μπουζούρας, Τζήμας, Παναγιωτίδης, Καρπαθάκης, Ρόβας, Κουτογλίδης.

Δόξα Δράμας : Γουμάγιας, Στεργιανός, Κοντέων, Αγτζίδης, Σικαλιάς, Ταραλίδης, Χιντασέλι, Ιντζόγλου, Καπνίδης, Κάπελ, Κανετίδης. Αγωνίστηκαν και οι: Κωνσταντέλος, Ρούσεφ, Κάσσος, Αθανασιάδης, Γελαδάρης, Πουλάκος, Γκαρακλίδης, Αμανατίδης, Κορκοτζέλος.