Terabyte – Ψυγεία Μαυρίδης (τελικό 3-6)

(F5 για ανανέωση)

Terabyte   –  Ψυγεία Μαυρίδης  (τελικό)

35′ ΓΚΟΛ! Δεύτερο προσωπικό τέρμα για τον Ποζίδη, που μειώνει το σκορ στο 3-6, πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

33′ ΓΚΟΛ! Έκτο γκολ για τους φιλοξενούμενους και πάλι με τον Φωτιάδη, που σημειώνει χατ-τρικ (2-6)

28′ ΓΚΟΛ! Τα Ψυγεία Μαυρίδης διευρύνουν το σκορ, με εξαιρετικό δεξί σουτ του Φωτιάδη στη γωνία της εστίας (2-5)

25′ Απίστευτη ευκαιρία για τα Ψυγεία Μαυρίδης! Ο Μαραγκός θα περάσει και τον Τσάκα, αλλά το σουτ που θα επιχειρήσει σε κενή εστία θα περάσει άουτ.

23′ ΓΚΟΛ! Ο Ιωσηφίδης θα δώσει προβάδισμα δύο γκολ για τους φιλοξενούμενους, με δυνατό δεξί σουτ από τα πλάγια.

21′ Στην αμέσως επόμενη φάση ο σκόρερ του τρίτου γκολ των Ψυγείων Μαυρίδη θα έχει δοκάρι σε δυνατό σουτ

21′ ΓΚΟΛ! Με το…καλημέρα τα Ψυγεία Μαυρίδης θα περάσουν μπροστά στο σκορ, με δυνατό διαγώνιο σουτ του Φωτιάδη (2-3).

15′ ΓΚΟΛ! Ο Κοσμάς Ποζίδης θα περάσει δύο παίκτες από αριστερά, θα κινηθεί παράλληλα με το τέρμαι και με ξαφνικό σουτ θα ισοφαρίσει για το Terabyte (2-2).

11′ ΓΚΟΛ! Ο Μαραγκός δέχεται κάθετη πάσα “πάρε-βάλε” και με πλασέ θα βάλει μπροστά την ομάδα του (1-2).

Ισορρόπησε το παιχνίδι μετά τα δύο συνεχόμενα γκολ, με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να βρουν τους χώρους

6′ ΓΚΟΛ! Τα Ψυγεία Μαυρίδης σε μια ξαφνική αντεπίθεση, ο Μαραγκός θα σουτάρει δυνατά και ο τερματοφύλακας δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τη μπάλα (1-1).

5′ ΓΚΟΛ! Το Terabyte στην πρώτη αξιόλογη ευκαιρία στον αγώνα θα ανοίξει το σκορ με δυνατό αριστερό σουτ του Τρομπούκη (1-0).

Terabyte : Σπανός, Ιωαννίδης, Ευφραιμίδης, Ποζίδης, Ιωσηφίδης, Τρομπούκης, Τσόκγιασα, Ματσάκας, Παυλίδης, Τριανταφυλλίδης.

Ψυγεία Μαυρίδη : Τσάκας, Μαραγκός, Φωτιάδης, Μήκας, Δημητρίου, Τοσουνίδης Σ., Κυριακίδης, Γκόγκος