Afros – A.F.U. (3-4 τελικό)

(F5 για ανανέωση)

Afros  –  A.F.U.  3-4 (τελικό)

Τρία συνεχόμενα κόρνερ για τους γηπεδούχους!

39′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Afros. Περνά ανεκμετάλλευτο

36′ Απίστευτες χαμένες ευκαιρίες στο τελευταίο τρίλεπτο. Ο Κακαβέλας εξ επαφής θα στείλει τη μπάλα λίγο άουτ!

36′ Δεύτερο συνεχόμενο δοκάρι για τους φιλοξενούμενους με τον Κακαβέλα!

35′ Δοκάρι για το A.F.U.

33′ ΓΚΟΛ! Άνοιξε για τα καλά το ματς, με το A.F.U. να περνά και πάλι μπροστά με τον Καζελίδη, που δέχτηκε την πάσα πάρε βάλε μπροστά στον Τσάκα (3-4)

32′ ΓΚΟΛ! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του τερματοφύλακα του Afros Πασχάλη Τσάκα και η μπάλα με δύναμη στο κέντρο της εστίας (3-3)

Ανατροπή στο ματς και δραματικά τα τελευταία 10 λεπτά

30′ ΓΚΟΛ! Στην αντεπίθεση, το A.F.U. θα καταφέρει να πετύχει το 3-2 μετά από ωραίο συνδυασμό Παγάνη – Βύζα και πλασέ του τελευταίου (2-3)

29′ Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Ηλιάδης θα εκτελέσει το φάουλ, η μπάλα θα βρει το δεξί δοκάρι και στην επαναφορά θα βρει στο σώμα του Τάσου Βαμβακίδη και θα καταλήξει λίγο άουτ

25′ ΓΚΟΛ! Οι φιλοξενούμενοι κερδίζουν διπλό φάουλ και ο Παγάνης με το αριστερό θα νικήσει τον Τσάκα ισοφαρίζοντας για την ομάδα του (2-2)

Αναμένεται πολύ ενδιαφέρον το δεύτερο μέρος, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκονται με ένα γκολ πίσω στο σκορ

15′ ΓΚΟΛ! Μπροστά στο σκορ οι γηπεδούχοι με εξαιρετική ατομική προσπάθεια και σουτ του Μιχαηλίδη (2-1)

Δεκάλεπτο στο ματς και το A.F.U. αποδυκνείεται σκληρό καρύδι…

5′ ΓΚΟΛ! Απαντά το A.F.U. στο γκολ του Ηλιάδη και με ωραία προσποίηση και πλασέ του Λημνιώτη θα κάνει το 1-1

3′ ΓΚΟΛ! Ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους. Ο Δημοσθένους θα πασάρει αριστερά στον αμαρκάριστο Ηλιάδη και αυτός με πλασέ θα νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα (1-0)

Πρώτο παιχνίδι στον όμιλο για το A.F.U. μετά το ρεπό της 1ης αγωνιστικής. Από την άλλη πλευρά o Afros ψάχνει το “δύο στα δύο” που θα του δώσει το προβάδισμα για την πρόκριση

Afros  : Βαμβακίδης Ν., Δημοσθένους, Τσάκας, Ηλιάδης, Μιχαηλίδης, Θεοδωρίδης, Λιακόπουλος, Μητσάκης, Βαμβακίδης Α.

A.F.U. : Αρσενάς, Ιωαννίδης, Πετρίδης, Καζελίδης, Ζούρας, Λημνιώτης, Παγάνης, Τζιβάρας, Τσολακίδης, Βύζας, Βατμανίδης, Κακαβέλας, Φωτιάδης, Ζάβουλας