Παγούρας – Terabyte (4-5 τελικό)

(F5 για ανανέωση)

Παγούρας  –  Terabyte  4-5 (ημίχρονο)

39′ Συνέχεια στις μεγάλες ευκαιρίες! Ο  Χερίδης για τον Παγούρα θα πλασάρει τον τερματοφύλακα από μακριά και η μπάλα θα βρει το δοκάρι

36′ Απίστευτη ευκαιρία για το Terabyte να κλειδώσει τη νίκη. Ο Ποζίδης θα φύγει μόνος του στην κόντρα, ο τερματοφύλακας εξουδετερωμένος αλλά το πλασέ θα περάσει άουτ

35′ Μεγάλη ευκαιρία της Σπυριδωνίδου, από κοντά σουτ λίγο άουτ

34′ ΓΚΟΛ! Κρίσιμο τέρμα για τους φιλοξενούμενους που παίρνουν κεφάλι στο σκορ με ωραία ατομική προσπάθεια και πλασέ του Ευφραιμίδη (4-5)

28′ ΓΚΟΛ! Ανατροπή στο σκορ και ισοφάριση για τους γηπεδούχους! Ο Χερίδης θα δεχτεί την πάσα στον άξονα και με πλασέ θα κάνει το 4-4

Ντέρμπι το ματς με τον ηττημένο να μειονεκτεί στην υπόθεση πρόκριση

25′ ΓΚΟΛ! Μειώνει περισσότερο ο Παγούρας με δυνατό αριστερό σουτ του Καραγαβριηλίδη από πλάγια (3-4)

24′ ΓΚΟΛ! Ωραία αντεπίθεση για τον Παγούρα, πάσα του Οικονόμου στο δεύτερο δοκάρι και πλασέ του Χερίδη (2-4)

22′ ΓΚΟΛ! Αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, δυνατό αριστερό σουτ του Ποζίδη και 1-4

17′ ΓΚΟΛ! Κόκκινη κάρτα ο Ιωαννίδης που έπιασε τη μπάλα ως…τερματοφύλακας! Το πέναλτι εκτέλεσε ο Οικονόμου μειώνοντας για την ομάδα του (1-3)

13′ Δοκάρι ο Καραγαβριηλίδης για τον Παγούρα

11′ Πρώτη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Χερίδη, που από πλάγια σούταρε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι

10′ ΓΚΟΛ! Κλέψιμο του Ποζίδη στο κέντρο του γηπέδου και στο τετ-α-τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα θα πλασάρει εύκολα (0-3)

5′ ΓΚΟΛ! Διπλασιάζει τα τέρματα του το Terabyte με τον “μικρό” Τριανταφυλλίδη, που από κοντά δεν θα δυσκολευτεί για το 0-2

1′ ΓΚΟΛ! Δυναμικό ξεκίνημα για τους φιλοξενούμενους που στην πρώτη φάση του αγώνα θα ανοίξουν το σκορ με τον Ποζίδη (1′)

Σημαντικό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες, που μετά από δύο αγωνιστικές δεν έχουν βαθμό.

Παγούρας : Οικονόμου, Καραγβριηλίδης, Χερίδης Σ., Κυπαρισσόπουλος, Σπυριδωνίδου

Terabyte : Σπανός, Ιωαννίδης, Τρομπούκης, Ιωσηφίδης, Ζαρκάδας, Τριανταφυλλίδης, Ποζίδης, Ευφραιμίδης