Dolce Via – Bowling City Club (6-6 τελικό)

images

(F5 για ανανέωση)

Dolce Via  –  Bowling City Club  6-6 (τελικό)

33′ ΓΚΟΛ! Ισοφάριση για τους γηπεδούχους με πλασέ του Ισλαμίδη μετά από πάσα “πάρε βάλε” του Μαντζιαρίδη (6-6)

3ο’ Δοκάρι για το Dolce με τον Φάκα. Απίστευτο ματς!

29′ ΓΚΟΛ! Νέο ενδιαφέρον στο ματς, με τον Ισλαμίδη από κοντά να εκμεταλλεύεται την πάσα του Μαντζιαρίδη (5-6)

28′ ΓΚΟΛ! Ωραίος συνδυασμός για τους γηπεδούχους, τελικός αποδέκτης ο Παπαδόπουλος εξ επαφής και πλασέ για το 4-6

25′ ΓΚΟΛ! Άμεση απάντηση για το Dolce Via με τον Μαντζιαρίδη να κάνει επέλαση από δεξιά και με δυνατό σουτ να νικά τον Μαυρόπουλο (3-6)

24′ ΓΚΟΛ! Ο Ζαρογιάννης αυτή  τη φορά, θα κινηθεί ωραία στον άξονα και με το δεξί θα κάνει το 2-6

23′ Δοκάρι από εκτέλεση κόρνερ του Ξαγοράρη

22′ ΓΚΟΛ! Ξεκίνημα με γκολ για τους φιλοξενούμενους, με τον…συνήθη ύποπτο Θεοδωρίδη να κερδίζει τη μπάλα από το κέντρο και να πλασάρει τον τερματοφύλακα (2-5)

Παρακολουθούμε ένα πολύ δυνατό ματς, με το Bowling να έχει τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου

20′ ΓΚΟΛ! Με τη λήξη του ημιχρόνου ο Μαντζιαρίδης θα πασάρει παράλληλα αριστερά στον Σανίκη και αυτός με ευθύβολο σουτ θα κάνει το 2-4

19′ ΓΚΟΛ! Δεύτερο γκολ σε δύο λεπτά για τους φιλοξενούμενους, με τον Ξαγοράρη να κλέβει τη μπάλα στο χώρο του κέντρου και με δυνατό σουτ θα νικήσει τον αντίπαλο πορτιέρο (1-4)

18′ ΓΚΟΛ! Εξαιρετική ενέργεια του Bowling, τρεις παίκτες άλλαξαν γρήγορα τη μπάλα και ο Ζαρογιάννης με πλασέ θα κάνει το 1-3

13′ ΓΚΟΛ! Μειώνουν οι γηπεδούχοι δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς. Ο Μαντζιαρίδης από αριστερά θα σουτάρει δυνατά και η μπάλα στη γωνία του Μαυρόπουλου (1-2)

8′ ΓΚΟΛ! Και πάλι ο πρώτος σκόρερ του τουρνουά μέχρι στιγμής θα πετύχει τέρμα και από τον άξονα με δυνατό σουτ θα κάνει το 0-2

5′ Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους με τον Θεοδωρίδη

4′ ΓΚΟΛ! Πολύ ωραία παράλληλη πάσα του Καϊογλίδη στον Θεοδωρίδη και αυτός με πλασέ θα νικήσει τον Γιώργο Λαζαρίδη, ανοίγοντας το σκορ στην αναμέτρηση

Παιχνίδι…πρωταθλήματος θυμίζει το σημερινό, με τόσα τρανταχτά ονόματα στη σύνθεση των ομάδων

Dolce Via : Φάκας, Θέμελης, Λαζαρίδης, Ισλαμίδης, Σανίκης, Παπαδόπουλος, Κορωνάς, Μαντζιαρίδης, Μαραγκός

Bowling City Club : Στεφανόπουλος, Ανθυμιάδης, Θεοδωρίδης, Ζαρογιάννης, Ξαγοράρης, Φιλιππίδης, Καϊογλίδης, Μαυρόπουλος