Avenue – Dolce Via (6-8 τελικό)

(F5 για ανανέωση)

Avenue  –  Dolce Via  6-8 (τελικό)

39′ ΓΚΟΛ! Δεύτερο συνεχόμενο τέρμα για το Avenue με τον Αντώνη Ηλιάδη (6-8)

39′ ΓΚΟΛ! Μειώνουν οι γηπεδούχοι με πλασέ εξ επαφής του Μπαλτζή (5-8)

36′ ΓΚΟΛ! Σερί για το Dolce Via, Ισλαμίδης και 4-8

35′ ΓΚΟΛ! Κρίνεται ουσιαστικά το παιχνίδι με τον Μαντζιαρίδη από πλάγια δεξιά να εκμεταλλεύεται την πάσα “πάρε βάλε” του Σανίκη (4-7)

33′ ΓΚΟΛ! Σημαντικό γκολ για τους φιλοξενούμενους, με τον Ισλαμίδη από δεξιά να πλασάρει εύστοχα τον Καμενίδη (4-6)

25′ ΓΚΟΛ! Συνεχίζει το κρεσέντο του ο Γόλης Ηλιάδης, με μακρινό σουτ στη γωνία του Γιώργου Λαζαρίδη (4-5)

23′ ΓΚΟΛ! Αέρα δύο τερμάτων δίνει ο Φάκας στην ομάδα του με πολύ ωραία κίνηση από το σημείο του κόρνερ, παιρνόντας δύο αντιπάλους (3-5)

18′ Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους με τον Ισλαμίδη

17′ ΓΚΟΛ! Εξαιρετικής ομορφιάς και αυτό το τέρμα για το Avenue, με τον Αντώνη Ηλιάδη να σουτάρει δυνατά αποκρούει ο πορτιέρο και με γυριστό στην επαναφορά ο Δημοσθένους θα μειώσει ακόμη περισσότερο (3-4)

15′ ΓΚΟΛ! Τρομερό σε εκτέλεση τέρμα του Γόλη Ηλιάδη, με το αριστερό θα βρει οριζόντιο και κάθετο δοκάρι πριν μπει στα δίχτυα (2-4)

15′ Στην επόμενη φάση δοκάρι για το Avenue με τον Αντώνη Ηλιάδη

14′ Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους με τον Ευτυριάδη

12′ ΓΚΟΛ! Πρώτο τέρμα για τους γηπεδούχους, με τον Γόλη Ηλιάδη να δέχεται την πάσα του Μπαλτζή και με πλασέ να μειώνει 1-4

10′ ΓΚΟΛ! Στην επόμενη φάση, ο Σταύρος Παπαδόπουλος θα πασάρει παράλληλα στον Ευτυριάδη και αυτός με το αριστερό θα κάνει το 0-4

10′ Δοκάρι για το Avenue με κεφαλιά του Γόλη Ηλιάδη

9′ ΓΚΟΛ! Δυναμικό ξεκίνημα για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι με γκολ “καρμπόν” του Ισλαμίδη θα τριπλασιάσουν τα τέρματα τους (0-3)

6′ ΓΚΟΛ! Δεύτερο συνεχόμενο τέρμα για το Dolce Via, με τον Ισλαμίδη αυτή τη φορά να πλασάρει από αριστερά (0-2)

5′ ΓΚΟΛ! Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης έρχεται από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι στην αντεπίθεση θα νικήσουν τον Καμενίδη με πλασέ του Σανίκη (0-1)

4′ Δοκάρι για το Avenue με τον Αντώνη Ηλιάδη

Άλλο ένα ακόμη ντέρμπι του ομίλου Η, με τις δύο ομάδες να θέλουν τη νίκη για να βρεθούν κοντά στην πρόκριση

Avenue  : Καμενίδης, Μπαλτζής, Ηλιάδης Γ., Ηλιάδης Α., Γιαννακοβίτης, Δημοσθένους.

Dolce Via : Σανίκης, Φάκας, Λαζαρίδης, Παπαδόπουλος, Ισλαμίδης, Μαντζιαρίδης, Κορωνάς, Θέμελης, Τενεκετζή, Ευτυριάδης, Φασίδης Γιωρ., Φασίδης Γιαν.