Μπρίκι – Crystal Palace (4-6 τελικό)

(F5 για ανανέωση)

Μπρίκι  –  Crystal Palace  4-6 (τελικό)

39′ ΓΚΟΛ! “Καθαρίζει” το Crystal με πλασέ του Συμεωνίδη μετά από ωραίο συνδυσμό (4-6)

38′ ΓΚΟΛ! Ωραίο γύρισμα του Βάσσου στον κενό χώρο και ο Συμεωνίδης θα δώσει προβάδισμα στο πιο κρίσιμο σημείο του αγών (4-5)

36′ ΓΚΟΛ! Λάθος του Τσιάπλια ο Πίκος θα επωφεληθεί και με πλασέ στην κενή εστία θα ισοφαρίσει (4-4)

34′ ΓΚΟΛ! Αντεπίθεση για το Μπρίκι, ο Πίκος θα πλασάρει εύστοχα και θα δώσει νέο ενδιαφέρον στα τελευταία λεπτά (3-4)

33′ ΓΚΟΛ! Εκτέλεση φάουλ του Πίκου η μπάλα στη γωνία του Τσιάπλια (2-4)

29′ ΓΚΟΛ! Εκτέλεση κόρνερ του Τορτοπίδη, ο Βάσσος με τη μία θα σουτάρει και η μπάλα στα δύχτυα (1-4)

18′ Δοκάρι για το Crystal με τον Συμεωνίδη

14′ ΓΚΟΛ! Μειώνουν οι γηπεδούχοι με ωραίο πλασέ του Καζαντζίδη από κοντά (1-3)

6′ ΓΚΟΛ! Ο Βάσσος αυτή τη φορά με ατομική ενέργεια και σουτ θα κάνει το 0-3. Πολύ δυνατό ξεκίνημα για το Crystal που δείχνει τις διαθέσεις του

5′ ΓΚΟΛ! Διπλασιάζουν τα τέρματα τους οι φιλοξενούμενοι με τον Συμεωνίδη από το ύψος του πέναλτι (0-2)

2′ ΓΚΟΛ! Σουτ του Παντσερίδη απόκρουση του τερματοφύλακα και στην επαναφορά ο Βάσσος με κοντινή προβολή θα ανοίξει το σκορ (0-1)

Το τελευταίο χαρτί για το Μπρίκι, παιχνίδι πρόκρισης για το Crystal Palace.

Μπρίκι : Κότσυφας, Δημητριάδης, Καζαντζίδης, Πίκος, Καρβουνάς, Βασίλογλου, Γεωργιτζίκης

Crystal Palace : Παντσερίδης, Μαυρίδης, Τσάκας, Τσολάκης, Τορτοπίδης, Δελησανόπουλος, Συμεωνίδης, Καλολιμνιώτης, Τσιάπλιας, Βάσσος