Bowling City Club – X Net (5-3 τελικό)

(F5 για ανανέωση)

Bowling City Club  –  X Net  5-3 (τελικό)

40′ ΓΚΟΛ! Τελικό σκορ 5-3 με τον τερματοφύλακα Λιακόπουλο

40′ ΓΚΟΛ! Ωραία ατομική προσπάθεια του Πατσιαβούρα, θα πλασάρει τον Μαυρόπουλο (5-2)

36′ Δοκάρι για το X-Net με τον Πατσιαβούρα

35′ ΓΚΟΛ! Δυνατό σουτ του Θεοδωρίδη από τον άξονα δεν θα μπορέσει ο Λιακόπουλος (5-1)

24′ ΓΚΟΛ! Διαστάσεις θριάμβου για το Bowling με τον Καϊογλίδη να σουτάρει δυνατά από πλάγια (4-1)

23′ ΓΚΟΛ! Δυνατό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους, ο Ξαγοράρης θα πασάρει αριστερά στον Ζαρογιάννη και αυτός με δυνατό σουτ θα βρει τη γωνία του Λιακόπουλου (3-1)

20′ Δυνατό σουτ του Ζαρογιάννη η μπάλα μόλις άουτ από το οριζόντιο δοκάρι

19′ ΓΚΟΛ! Πολύ ωραίος συνδυσμός Θεοδωρίδη-Ξαγοράρη, τεχνικό πλασέ του δεύτερου και 2-1

16′ ΓΚΟΛ! Εντυπωσιακό σουτ του Ξαγοράρη από τον άξονα, η μπάλα πρώτα στο δεξί δοκάρι και στα δίχτυα (1-1)

15′ Επικίνδυνο φάουλ για τους γηπεδούχους…Περνά ανεκμετάλλευτο

11′ ΓΚΟΛ! Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Τάνη, ο Μαυρόπουλος δεν θα καταφέρει να αποκρούσει και το X Net θα ανοίξει το σκορ στο δεκάλεπτο (0-1)

5′ Σουτ του Ζαρογιάννη, εντυπωσιακά ο Λιακόπουλος σε κόρνερ

3′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στον αγώνα, ο Ιωαννίδης τετ-α-τετ με τον Μαυρόπουλο, η μπάλα άουτ

Το ντέρμπι της ημέρας αλλά και του ομίλου, με τις δύο ομάδες να κοντράρονται για την πρωτιά

Bowling City Club : Στεφανόπουλος, Ανθυμιάδης, Θεοδωρόπουλος, Ζαρογιάννης, Ξαγοράρης, Φιλιππίδης, Καϊογλίδης, Μαυρόπουλος.

X Net : Δούλου, Τσιαμήτρος Ν., Τσιαμήτρος Π., Τάνης, Ιωαννίδης, Πατσιαβούρας, Πίκος, Λιακόπουλος, Σαρηγιαννίδης