Τουρνουά - Φιλανθρωπικοί Αγώνες

Στέγη – Το Μεϊντάνι (5-3 τελικό)

(F5 για ανανέωση)

Στέγη  –  Το Μεϊντάνι  5-3 (τελικό)

39′ ΓΚΟΛ! Κρίνεται το παιχνίδι με το πέμπτο γκολ της Στέγης λίγο πριν το τέλος. Ο Παλούκας στην προσπάθεια του να γυρίσει τη μπάλα στον πορτιέρο, ο Σταυρίδης θα κλέψει και με πλασέ θα κάνει το 5-3

37′ ΓΚΟΛ! Λάθος του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, δεν θα υπολογίσει σωστά τη πάσα και ο Φέιμ από κοντά θα δώσει προβάδισμα στην ομάδα του (4-3)

35′ Κίτρινη κάρτα Ανδρείδης

Το ματς είναι αμφίρροπο με πολλές δυνατές μονομαχίες

26′ ΓΚΟΛ! Συγκλονιστική εξέλιξη στο ματς, ο Παπαδόπουλος με ατομική προσπάθεια και σουτ με το αριστερό θα κάνει το 3-3

24′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Σταυρίδη, εξ επαφής πλασέ άουτ μετά από κόρνερ του Φέιμ

19′ Κίτρινη κάρτα Κωτούλας Α.

18′ Κίτρινη κάρτα Παπαδόπουλος

17′ ΓΚΟΛ! Αναμπουμπούλα στην άμυνα της Στέγης, ο Φωτιάδης με προβολή θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα (3-2)

16′ ΓΚΟΛ! Πολύ ωραία ατομική ενέργεια του Παπαδόπουλου, θα ρολάρει στον αντίπαλο και με το αριστερό στη γωνία της εστίας (3-1)

8′ ΓΚΟΛ! Γρήγορα γρήγορα τρία τέρματα για τη Στέγη, με τον Λάιο αυτή τη φορά και εξωτερικό φάλτσο στην γωνία της εστίας (3-0)

4′ Δοκάρι για το Μεϊντάνι με τον Φωτιάδη

3′ ΓΚΟΛ! Πολύ δύσκολο σε εκτέλεση τέρμα του Φέιμ από πολύ πλάγια θα νικήσει τον αντίπαλο πορτιέρο (2-0)

Στην αμέσως επόμενη φάση “κεραυρνός” του Φέιμ η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

2′ ΓΚΟΛ! Το πρώτο γκολ της συνάντησης για την Στέγη. Ο Σταυρίδης θα πασάρει παράλληλα στον Φέιμ και αυτός από κοντά θα ανοίξει το σκορ για την ομάδα του (1-0)

Παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής, με τις δύο ομάδες να στοχεύουν στο καλύτερο πλασάρισμα στη βαθμολογία

Στέγη  : Καραϊσκος, Κωτούλας Α., Κωτούλας Γ., Ανδρεϊδης, Πεχλιβανίδης, Λαζαρίδης, Λάιος, Φέιμ, Σταυρίδης, Τσομπλεξής, Σκούμπας, Μαυρίδης.

Το Μεϊντάνι : Κουτζημπασόπουλος, Σαουλίδης, Τζιβάρας Δ., Τζιβάρας Μ., Χριστοδουλόπουλος, Παλούκας, Φωτιάδης, Παπαδόπουλος, Λάμπρου.