Άγιος Νικόλαος – ΑΟ Χανιά (2-1) Για 45′ ο Παπατζίκος

παπατζικος παρουσιασηΦιλική ήττα (2-1) από τον Άγιο Νικόλαο γνώρισε το απόγευμα της Τετάρτης ο ΑΟΧ. Ο Α.Ο.Χανιά ήταν καλός μόνο για ένα ημίχρονο και κατάφερε να προηγηθεί με τον  Πάγκαλο στο 21′, ενώ ένα λεπτό πριν είχε και δοκάρι με τον Σαντριά.

Στην επανάληψη η απόδοση της ομάδας των Χανιών έπεσε κατακόρυφα, με συνέπεια ο ΑΟΑΝ να πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων και με τέρματα των Σταυρακάκη (69′) και Κοκολάκη (82′) να γυρίσει το παιχνίδι και να πάρει τη νίκη με 2-1.

ΑΟΑΝ : Μπρόκος, Γκέγκας, Μουτάκης, Ιασωνίδης, Χρηστάκης, Καουκάκης, Κοκολάκης Γ., Μαυράκης, Λεπτοκαρύδης, Πηγιάκης, Καρνιάτης Στην επανάληψη έπαιξαν οι: Κασωτάκης, Φαγάς Χ., Κωστάκης, Σταυρακάκης, Δέλιος, Χατζιάι, Δήμας, Τσανάι.

ΑΟ Χανιά : Θεοδωρόπουλος, Κορτσινίδης, Βαλλιάνος, Πυθαρούλης, Παπατζίκος, Τσατσαρής, Πάγκαλος, Πότσι, Ζαντριάς, Τσάτσος, Παγώνης. Στην επανάληψη έπαιξαν και οι: Μποτωνάκης, Γωνιωτάκης, Καμπλιώνης, Λουκίνας, Ταταράκης, Ζντράβγκοβιτς.