Νίκη Βόλου – Εθνικός Γαζώρου (0-0) Για 50′ ο Κουκόλης

5a3db2f966850ac24c7b5ceda023c548_LΜεγάλη ευκαιρία να αναρριχηθεί μόνη πρώτη στον Βόρειο όμιλο της κατηγορίας έχασε η Νίκη Βόλου, μετά το 0-0 κόντρα στον Εθνικό Γαζώρου.

Το ματς είχε ελάχιστες φάσεις ενώ οι γηπεδούχοι απείλησαν μόλις στο 46′ και στο 62′ με τον Ανιέτε. Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη προσπάθησαν να γίνουν πιο απειλητικοί στην επανάληψη «χτυπώντας» στις αντεπιθέσεις. Η Νίκη ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γιώτα στις καθυστερήσεις με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Νίκη Βόλου : Αποστολίδης, Γιώτας, Γκότοβος, Ζουλιώτης (80′ Μπιτσάκος), Παπαδόπουλος, Ακασού (61′ Μανουσάκης), Γέσιτς, Ανιέτε, Ισαάκ (66′ Ριβέρα), Μπακάλης, Τζιώρας.

Εθνικός Γαζώρου : Μέλκας, Κουκόλης (50′ Παπαδόπουλος), Κωφοκώτσιος (82′ Κοσμίδης), Μερετσιώτης, Δέντσας, Χατζηδημητρίου, Παναγιωτίδης (50′ Παπαδόπουλος), Γαϊδαρτζής, Σκέριαντς (68′ Παπαβασιλείου), Ναστέφσκι, Τσουβαλτσίδης.