Κατηγορίες
B ΕΠΣ Ημαθίας

Α2 Ερασιτεχνική (Α όμιλος) – Αποτελέσματα, σκόρερς, στατιστικά, επόμενη αγωνιστική

DSCN9705

Τις απώλειες του ΠΑΟΚ Κουλούρας (ισοφαρίστηκε στο 90+3′ από τον αήττητο για 7 ματς ΠΑΟ Κορυφής) και του ΠΑΟ Παλατιτσίων (ισοπαλία χωρίς τέρματα στο γήπεδο του Σταυρού) εκμεταλλεύτηκε ο Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας και με την επικράτηση του επί της αξιόμαχης ΑΕΚ Καμποχωρίου, βρέθηκε μόνη στην κορυφή με 22 βαθμούς. Σημαντική νίκη και για τον Αστέρα Αλεξάνδρειας, που επιβλήθηκε στο γήπεδο του Νησίου του Άρη Παλαιοχωρίου, ενώ μεγάλος νικητής στη μάχη των ουραγών ο ΑΟ Συκιάς, παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα για την παραμονή στην κατηγορία. Αναλυτικά το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου :

Αστέρας Αλεξάνδρειας – Άρης Παλαιοχωρίου  3-0 (Μυλωνάς, Βρεττός 2)

ΠΑΟΚ Κουλούρας – ΠΑΟ Κορυφής  1-1 (Γιώτας / Τρυφίδης)

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας – ΑΕΚ Καμποχωρίου  3-2 (Βοργιατζίδης, Μιχαλόπουλος, Σαμψωνίδης / Ριστέμογλου, Χαρισόπουλος)

ΑΟ Συκιάς – Αλιάκμων Νησελίου  4-2 (Τσαμπανίδης, Παπαναστασίου 3 / Μπαντής, Ιορδανόπουλος)

Θύελλα Σταυρού – ΠΑΟ Παλατίτσια 0-0

Βαθμολογία

Ομάδα

ΑΓ

Β

Ν

Ι

Η

ΤΕΡ

1

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας

9

22

7

1

1

17-6

2

ΠΑΟΚ Κουλούρας

9

20

6

2

1

22-10

3

ΠΑΟ Παλατίτσια

9

19

5

4

0

12-3

4

Αστέρας Αλεξάνδρειας

9

17

5

2

1

21-8

5

ΠΑΟ Κορυφής

9

16

4

4

1

23-9

6

ΑΕΚ Καμποχωρίου

9

12

4

0

5

13-16

7

Άρης Παλαιοχωρίου

9

10

3

1

5

7-15

8

Θύελλα Σταυρού

9

8

2

2

5

8-20

9

ΑΟ Συκιάς

9

3

1

0

8

8-21

10

Αλιάκμων Νησελίου

9

0

0

0

9

3-26

Σκόρερς

1

Κυνηγόπουλος

ΠΑΟ Κορυφής

7

2

Χάμπαλης

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας

7

3

Μυλωνάς

Αστέρας Αλεξάνδρειας

6

4

Ριστέμογλου

ΑΕΚ Καμποχωρίου

6

5

Σιμιτζής

Αστέρας Αλεξάνδρειας

6

6

Τρυφίδης

ΠΑΟ Κορυφής

6

7

Βρεττός

Αστέρας Αλεξάνδρειας

5

8

Μπακιρτζής

ΠΑΟΚ Κουλούρας

5

9

Κατσαπελίδης

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας

4

10

Νούρης Σ.

ΠΑΟΚ Κουλούρας

4

11

Τάσος

ΠΑΟΚ Κουλούρας

4

12

Τσαπράνης Β.

ΠΑΟ Παλατίτσια

4

13

Γιώτας

ΠΑΟΚ Κουλούρας

3

14

Κλάψης

Θύελλα Σταυρού

3

15

Μαυρίδης Δ.

ΠΑΟ Κορυφής

3

16

Παπαναστασίου

ΑΟ Συκιάς

3

Επόμενη αγωνιστική (10η, 8/12 – 10.30)

Αλιάκμων Νησελίου – Θύελλα Σταυρού

ΠΑΟ Παλατίτσια – Αστέρας Αλεξάνδρειας

ΑΟ Συκιάς – ΠΑΟΚ Κουλούρας

Άρης Παλαιοχωρίου – ΑΕΚ Καμποχωρίου

ΠΑΟ Κορυφής – Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας