Super League – “Μπουρλότο” ο ΟΦΗ, πολύ σκληρός για να…πεθάνει ο Απόλλων!

4420a87ab158116785aaaa28809507ab_LΣε περιπέτειες μπήκε η Skoda Ξάνθη με την ήττα της 3-2 από τον ΟΦΗ στο «Γεντί Κουλέ» και βρίσκεται στην προτελευταία θέση μαζί με τη Βέροια, ενώ πιο πάνω είναι Πλατανιάς και Απόλλων Σμύρνης.

Η ακριτική ομάδα… κατάφερε να μπλέξει στο φινάλε του πρωταθλήματος, αναφορικά με την παραμονή της στην πρώτη τη τάξει εθνική κατηγορία, μια και δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το προβάδισμα που απέκτησε δις κόντρα στους Κρητικούς, με τον ΟΦΗ να παίρνει τη νίκη 3-2με ανατροπή στο τέλος και πλέον, το «συγκρότημα» του Νίκου Κεχαγιά βρίσκεται στην προτελευταία θέση με 35 βαθμούς.

Στην ίδια θέση βρίσκεται η Βέροια, η οποία επικράτησε 2-1 του Πανιωνίου και έμεινε… ζωντανή στο κυνήγι της παραμονής, όντας έναν βαθμό πίσω από τον Απόλλωνα Σμύρνης, που επικράτησε 1-0 του Εργοτέλη στις καθυστερήσεις και βρίσκεται πλέον πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

Παράλληλα, με νίκη συνέχισε ο Πλατανιάς, ο οποίος με τέρμα του Τόρες στο δεύτερο ημίχρονο, επιβλήθηκε 1-0 του Παναιτωλικού και πλέον βρίσκεται δύο βαθμούς πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Την παραμονή της στην κατηγορία «σφράγισε» η Καλλονή, μετά τη νίκη της 2-0 επί του Πανθρακικού, ενώ στην Τρίπολη, ο Αστέρας έμεινε στο ισόπαλο 2-2 με τον Άρη που έχει ήδη υποβιβαστεί στην Football League.