K20 - K17 - K15

Πανιώνιος Κ20 – ΠΑΣ Γιάννινα Κ20 (1-0) “Μαγική εικόνα” το ματς, μικροτραυματισμός για Πασχάλη

u_20_veroia_pas_2014_10Εξαιρετικό παιχνίδι έγινε το μεσημέρι στην Αθήνα ανάμεσα στις ομάδες Κ-20 του Πανιωνίου και του ΠΑΣ Γιάννινα, με τελικό νικητή τον Πανιώνιο με 1-0. Ο ΠΑΣ Γιάννινα έπιασε εξαιρετική απόδοση, έχασε απίστευτες ευκαιρίες στο παιχνίδι και από μια κερδισμένη κόντρα των παικτών του Πανιωνίου στο τέλος του α’ ημιχρόνου, είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Κολιοφούκα.

Στο β’ μέρος η ομάδα του Γιάννου Πασχάλη (αποχώρησε στο 75′ με μικροπρόβλημα στον δικέφαλο) πίεσε πολύ για να σκοράρει, μετέτρεψε σε μονόλογο το παιχνίδι με μια από τις ομάδες της πρώτης πεντάδας της βαθμολογίας, είχε ακόμα και δοκάρι με τον Αλεξίου, αλλά το πολύ μεγάλο πρόβλημα που υπάρχει στο γκολ συνεχίζεται.

Στο γήπεδο της Αργυρούπολης βρέθηκε και ο κ. Χριστοβασίλης, που είχε επισκεφθεί την ομάδα και στο ξενοδοχείο.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Πανιώνιος Κ20 : Αστράς, Τζαφέρι, Ρόπας, Σταυρόπουλος, Καλύβας, Πινιώτης, Αρώνης, Γκούμας, Ντουρμισάι, Πρέντι, Γιοματάρης

ΠΑΣ Γιάννινα Κ20 : Κολιοφούκας, Λάμπρος (60′ Βαλμάς), Φίλιος, Τάχιας, Αλεξίου, Πανταζής, Τζάλλας, Γιάκος, Κοζάκης, Αναστασιάδης (70′ Βασιλείου), Πασχάλης (75′ Μπιστιόλης).

Το φιλμ του αγώνα

10′ Σουτ του Γκούμα πάνω από τα δοκάρια του Κολιοφούκα

15′ Σέντρα του Πασχάλη, πλασέ του Τζάλλα πάνω από τα δοκάρια.

17′ Σουτ του Αρώνη εκτός περιοχής, λίγο δίπλα από τα δοκάρια.

31′ Λάθος γύρισμα του Τάχια στον Κολιοφούκα, πρόλαβε ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ προ του Τουρμουσάι.

32′ Γύρισμα του Πασχάλη στο σημείο του πέναλτι, σουτ του Τζάλλα μόνος του, η μπάλα άουτ.

33′ Πασχάλης, Αναστασιάδης Τζάλλας συνδυάστηκαν υπέροχα, ο Αναστασιάδης έκανε το σουτ η μπάλα λίγο άουτ.

37′ Αντεπίθεση του ΠΑΣ, ο Τζάλλας πλάσαρε τον τερματοφύλακα, η μπάλα μόλις δίπλα από τα δοκάρια.

44′ Ο Αρώνης κέρδισε κόντρα από τον Αλεξίου, πλάσαρε και έκανε το 1-0.

56′ Σουτ του Αναστασιάδη, απέκρουσε ο τερματοφύλακας σε κόρνερ.

58′ Σουτ του Πασχάλη, πετάχτηκε στο «παραθυράκι» του ο Αστράς και έδιωξε σε κόρνερ.

59′ Κεφαλιά του Αλεξίου μετά το κόρνερ, η μπάλα στο δοκάρι.

67′ Σουτ του Γκούμα, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Κολιοφούκας.

70′ Σέντρα του Πασχάλη, πλασέ του Βασιλείου, απέκρουσε ο Αστράς.

84′ Σέντρα του Μπιστιόλη, μόνος του ο Φίλιος με τον τερματοφύλακα, έπεσε στα πόδια του και έσωσε ο Αστράς.

90′ Φάουλ του Μπιστιόλη, η μπάλα έσκασε στη μικρή περιοχή, αλλά 3 παίκτες δεν βρήκαν την μπάλα να τη σπρώξουν στα δίχτυα.