Ρουμανία – Ένα από τα πιο…παλαβά ματς ever! (vid)

05aed03337347b77efdc373ce8fe2088_LΑπίστευτα πράγματα συνέβησαν στην αναμέτρηση ανάμεσα σε Κλουζ και Μιοβένι για το Κύπελλο Ρουμανίας. Η δεύτερη, ομάδα της 2ης κατηγορίας του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της χώρας, προηγήθηκε 3-0 και όλα έδειχναν ότι θα έπαιρνε την πρόκριση.

Όμως η αντίπαλός της δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Η Κλουζ κατάφερε να πετύχει το πρώτο της γκολ στο 61ο λεπτό και επτά λεπτά αργότερα (68′) να μειώσει σε 3-2.

Η φάση του παιχνιδιού έλαβε χώρα στο 87ο λεπτό της συνάντησης όταν οι παίκτες της Κλουζ δεν τήρησαν το fair play και στη συνέχεια αυτής σκόραραν ισοφαρίζοντας.

Σα να μην έφτανε αυτό, έβαλαν και τέταρτο τέρμα στο 91ο λεπτό για να πάρουν τη νίκη και την πρόκριση στον επόμενο γύρο!

Οι ποδοσφαιριστές της Μιοβένι έτρεξαν στο διαιτητή για να διαμαρτυρηθούν για το τρίτο γκολ των αντιπάλων τους, αλλά αυτό μέτρησε κανονικά.