Χανιά – Παναιγιάλειος (1-0) Για 90′ ο Τζημογιάννης

180310

Με γκολ του Πάγκαλου στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο ΑΟΧ επικράτησε 1-0 του Παναιγιάλειου στην έβδομη αγωνιστική του Νότιου Ομίλου της Football league.

Οι Χανιώτες εκμεταλλεύτηκαν ιδανικά το μπλακ άουτ του συλλόγου του Αιγίου -που πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς όμως να καταφέρει κάτι αξιόλο- και διατηρώντας την κυριαρχία στο ματς, τον έσπρωξαν στη δεύτερη ήττα για φέτος -μετά απ’ αυτή απ’ την ΑΕΚ στην πρεμιέρα. Μάλιστα, συνέχισαν το δικό τους θετικό σερί, πανηγυρίζοντας τη νίκη για τέταρτη συνεχόμενη αναμέτρηση.

Έτσι, τα Χανιά ανέβηκαν στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, με 16 βαθμούς, ενώ ο Παναιγιάλειος έμεινε στην πέμπτη με έντεκα.

Χανιά (Σταύρος Παπανδρέου): Σικαλιάς, Παγώνης, Γκότοβος, Κοντέων, Μανωλάς, Σιλιγαρδάκης, Εσόνο, Οικονομόπουλος(112΄Καμηνιώτης), Καραλής (83′ Καραγιάννης), Κρητικός (90′ Γκούμας), Πάγκαλος

Παναιγιάλειος (Μουράτ Σεροπιάν): Σταυριανός, Σπίνουλας, Τζημογιάννης, Ιωάννου (54′ Σταμόγιαννος), Γκοτσούλιας, Νάστος (83′ Μίλιεβιτς), Τσατσαρής, Μπούνας, Ουρτάδο, Σκαρτσίλας, Σεχολάρι (46′ Πόνσε)