K20 - K17 - K15

Εργοτέλης – ΠΑΣ Γιάννινα (2-1) Για 90′ ο Πασχάλης

42d6f310efd2b4051e5636d81c76c7b0_LΤο γκολ του Παντελάκη λίγα λεπτά πριν το σφύριγμα της λήξης έδωσε τη νίκη στους Νέους των Κρητικών

Στον ένα βαθμό μείωσαν τη διαφορά τους από τον ΠΑΣ Γιάννινα οι Νέοι του Εργοτέλη μετά τη νίκη στο μεταξύ τους ματς για την 16η αγωνιστική της Super League των «μικρών». Στον αγώνα που διεξήχθη στο Μαρτινέγκο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Φουκαράκη στο  15’ και οι Ηπειρώτες έφεραν το ματς στα ίσια με τον Αναστασιάδη στο 40ο λεπτό. Οι Κρητικοί τελικά ήταν εκείνοι πανηγύρισαν καθώς ο Παντελάκης στο 86’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Εργοτέλης: Δασκαλάκης, Γεννιτσαρίδης, Βασιλάκης, Σηφάκης, Παντελάκης, Φουκαράκης, Γεωργαντόπουλος, Βογιατζής. Μανουσάκης, Λιδάκης (75′ Χρυσοφάκης), Λεμονιάς

ΠΑΣ Γιάννινα: Κολιοφούκας, Βαλμάς (65′ λ.τρ. Βασιλείου), Μανιφάβας, Τάχιας, Κοζάκης, Πανταζής (85′ Μπιστιόλης), Λάμπρος (85′ Τζιάλλας), Γιάκος, Αλεξίου Γ., Αναστασιάδης, Πασχάλης.