K20 - K17 - K15

Βέροια Κ20 – ΟΦΗ Κ20 2-0

1524763_10203100554505487_1827072812_nΜία ακόμη επικράτηση για την Κ20 της Βέροιας, αυτή τη φορά επί της αντίστοιχης του ΟΦΗ με 2-0.

Η αναμέτρηση στο Δημοτικό Γήπεδο Διαβατού ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για την ομάδα του Στέφανου Γαϊτάνου, καθώς εκτός των δύο τερμάτων χάθηκαν πάνω από 5 πολύ καλές ευκαιρίες για να διευρυνθεί το σκορ. Από την άλλη πλευρά οι Κρητικοί, παρουσίασαν ένα σύνολο που βασίστηκε στη δύναμη, χωρίς όμως να μπορέσει να αντιπαραθέσει τεχνική και ποιότητα απέναντι στην Ημαθιώτικη ομάδα.

Οι χαμένες ευκαιρίες των Ρογγότη και Γιαννόπουλου στο πρώτο 20λεπτο, ακολούθησε το εύστοχο πέναλτι του Στέφανου Ντόγου στο 25′, παράβαση που υπέδειξε ο κ. Παυλίδης από την Ημαθία και κέρδισε ο Νικολαϊδης.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν την επιθετικότητα τους και στο 33′ ο Ντόγος δεν κατάφερε από πλεονεκτική θέση να πετύχει και δεύτερο τέρμα, ενώ στο 44′ ήταν η σειρά του Λαζόπουλου να αστοχήσει από καλή θέση.

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο 45λεπτο, με τους φιλοξενούμενους να ρισκάρουν περισσότερο για την ισοφάριση και τη “Βασίλισσα” να βρίσκει τους χώρους στα αντίπαλα καρέ. Παρά τις προσπάθειες εκατέρωθεν, το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 90+2, όταν οι “ασπρόμαυροι” βγήκαν σύσσωμοι στην επίθεση και ο Ντόγος βγήκε στην κόντρα και απέναντι από τον Μάλλη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των Κρητικών.

Η σημερινή επικράτηση φέρνει την ομάδα του Στέφανου Γαϊτάνου ένα ακόμη σκαλοπάτι πιο πάνω στη βαθμολογία, προσπερνώντας τον σημερινό της αντίπαλο. (27 έναντι 25)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Παυλίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Nατσιούρα και Μοσχόπουλο Χ.

Βέροια Κ20 : Αργυρόπουλος, Νικολαϊδης, Αναστασιάδης, Δερμιτζάκης, Γιαννόπουλος (84′ Σαμαρλας), Τσολαρίδης (46′ Τέας), Ντόγος, Παπαγεωργίου, Κουτρούμπαλος (72′ Καψάλης), Παπαδόπουλος, Λαζόπουλος.

ΟΦΗ Κ20 : Μάλλης, Αγριμάκης, Τριανταφύλλου (18′ λ.τ. Κροτσίδας / 71′ Κυριακού), Παγκράτης, Γιαζιτζόγλου, Γιουκάρης, Ξύδας, Γιώργου, Σοφιανής, Λαμπράκης, Γκαμάγκας (85′ Κατσαρός.