K20 - K17 - K15

Πανθρακικός Κ20 – Βέροια Κ20 2-2

71611e488a20e7e41b7b5b9367f61cc6_LΈνα από τα καλύτερα ματς της φετινής σεζόν στο πρωτάθλημα της Κ17, παρακολούθησαν οι λιγοστοί…τυχεροί στο Δημοτικό Γήπεδο Σώστη της Ροδόπης.

Η ομάδα του Δημήτρη Χριστοφορίδη πήρε παλικαρίσια ισοπαλία, καθώς στο ημίχρονο το σκορ ήταν 2-0 για τους Θρακιώτες και μάλιστα με λίγη τύχη, θα μπορούσε στον τέλος να κάνει και την ανατροπή.

Σε έναν πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο από τις συνεχείς νεροποντές των προηγούμενων ημερών, οι παίκτες του Κώστα Γεμενετζή μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα και με τέρματα των Κοσμίδη και Κατσαρού στο 27′ και 31′ αντίστοιχα, προηγήθηκαν με 2-0. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα δυνατό 20λεπτο, στο οποίο αρχικά απώλεσαν δύο πολύ καλές ευκαιρίες με τους Χαλβατζή και Πέτρο Δημητριάδη και στη συνέχεια βρήκαν δύο φορές δίχτυα, φέρνοντας το ματς στα ίσια. Σκόρερς για την ομάδα του νομού μας οι Μαντός (61′) και Πέτρος Δημητριάδης (66′).

Στο 78′ η Βέροια έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Τσιούχα με δεύτερη κίτρινη κάρτα ενώ στο 81′ είχε ένα πολύ καλό σουτ με τον Χατζηπαρασίδη που πέρασε λίγα εκατοστά από το δοκάρι του Τζελέπη.

Ο Πανθρακικός, με την ισοπαλία κόντρα στη Βέροια έφτασε τους 26 βαθμούς στο πρωτάθλημα (4η θέση) ενώ η “Βασίλισσα” παραμένει στην προτελευταία θέση με 12 βαθμούς.

Πανθρακικός Κ17 : Τζελέπης, Καλαϊτζίδης (80’ Σαββάκης), Τζατζανάς, Οξύνογλου, Γκιντίδης, Χακάν, Κοσμίδης, Τσιριγώτης (50’ Στοΐνοβιτς), Σαραντίδης, Κατσαρός (70’ Θέμελης), Κυριαλάνης

Βέροια Κ17 : Σουροβίκης, Δημητριάδης Κ., Καραμπίνας (46′ Νικόπουλος), Τσιούχας, Ράδης, Μαντός, Δόρης (60′ Στογιάννης), Σαμιώτης (35′ Χαλβατζής), Πήκος (40′ Κουτρουλιάς), Δημητριάδης Π., Ζατζηπαρασίδης.