Super League – Το εξαιρετικό παιχνίδι της Λεωφόρου (vid)

3140cb671ce54c300d1b215e7f6ec2d9_LΜετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι στο «Απόστολος Νικολαΐδης», Παναθηναϊκός και Αστέρας Τρίπολης έμειναν στο 2-2

Οι «πράσινοι» πήραν προβάδισμα νωρίς-νωρίς με τέρμα του Μάρκους Μπεργκ μετά από όμορφο συνδυασμό στο 6′, ενώ κόντρα στη ροή του αγώνα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου έκαναν το 2-0, με δράστη ξανά τον Σουηδό σέντερ φορ.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ανέλαβαν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα κι έψαξαν το γκολ. Μετά το δοκάρι του Γιαννιώτα στο 54′ ευτύχησαν να μειώσουν με δύσκολη κεφαλιά του Μπαράλες στο 68′. Τρία λεπτά αργότερα ο Αργεντινός κέρδισε πέναλτι και το μετέτρεψε σε γκολ στο 72′ για να διαμορφωθεί έτσι το τελικό αποτέλεσμα. Οι δύο ομάδες θα κοντραριστούν και στα πλέι οφ.

Δείτε από το Onsports TV τα τέρματα και τις καλύτερες στιγμές του ματς, όπως μεταδόθηκε από τη Nova