Θεσπρωτός – Αναγέννηση Άρτας 2-1

11084050_949658408412342_1387681547902579980_oΑν και η Αναγέννηση «καίγονταν» για τους βαθμούς της νίκης, ο Θεσπρωτός χωρίς να ανεβάσει ταχύτητα κατάφερε σχετικά εύκολα να φτάσει στο τελικό 2-1 και να πανηγυρίσει ακόμη μία νίκη στην Γ΄ Εθνική. Τραγική εμφάνιση από τους Αρτινούς που πλέον είναι κοντά στον υποβιβασμό στο Α΄ Τοπικό Άρτας!

Το παιχνίδι ξεκίνησε χωρίς κάτι ιδιαίτερο με τον Σιδέρη να έχει ένα πολύ κακό σουτ άουτ στο 16΄ του αγώνα. Στο 23΄ της συνάντησης οι γηπεδούχοι έχασαν σημαντική στιγμή για να βρεθούν μπροστά στο σκορ, όταν ο Μάρκος έσωσε στην γραμμή το πλασέ του Ντόκου. Λίγα λεπτά μετά (27΄) η Αναγέννηση σκόραρε με τον Νικοπολίδη, αλλά το γκολ του μέσου της «Α» ακυρώθηκε για οφσάιντ. Στο 38΄ ο Μπακόλας κράτησε το μηδέν σε σουτ του Ντόκου, απομακρύνοντας σε κόρνερ. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Θεσπρωτός είχε ακόμη μία καλή στιγμή με τον Παππά, ενώ οι Αρτινοί δεν πατούσαν καλά στον αγωνιστικό χώρο.