Παναγιώτης Κυνηγόπουλος – Σκόραρε στο φιλικό της Σεντ Τρούιντεν! (photos+ρεπορτάζ)

20150621_179129907555865e8aa067f

Ο Παναγιώτης στην αρχική 11άδα της Σεντ Τρούιντεν (τρίτος επάνω δεξιά)

Πολύ καλός ο Ημαθιώτης επιθετικός στο δοκιμαστικό τεστ με τη φανέλα της Σεντ Τρούιντεν!

Οι νεοφώτιστοι στην 1η κατηγορία του Βελγίου αντιμετώπισαν την Herk Sport που αγωνίζεται στην τέταρτη κατηγορία της χώρας και την “φιλοδώρισαν” με 11 τέρματα, ένα εκ των οποίων σημείωσε ο Παναγιώτης Κυνηγόπουλος, με ωραίο δεξί σουτ.

Φίλος αναγνώστης της ιστοσελίδας, που διαμένει στο Βέλγιο μας απέστειλε τις παρακάτω φωτογραφίες από το επίσημο site της Σεντ Τρούιντεν.

Ο τρόπος με τον οποίο σκόραρε ο Κυνηγόπουλος

Τα συγχαρητήρια των συμπαικτών του

Τι αναφέρει το ρεπορτάζ του αγώνα :

Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 0-3 χάρη σε γκολ των Bertjens (2) και του ¨Ελληνα υπό δοκιμή Παναγιώτη Κυνηγόπουλου.

Στο δεύτερο μισό οι “μπλε” σκόραραν οκτώ φορές, τρεις με τον Boli, δύο με τον Junior, δύο με τον υπό δοκιμή Ισπανό Artabe και ένα με πέναλτι του Rherras.

H 11άδα του πρώτου ημιχρόνου: Guler, Renson, Erichot, Nirisarike, Swers, Haddadou, Schils, Schoofs, Lazaar, Bertjens, Κυνηγόπουλος.

Στο δεύτερο ημίχρονο :  Caradec (υπό δοκιμή), Gerits, Fernandes, Artabe (υπό δοκιμή), Rherras, Baherle, Dasquet (υπό δοκιμή), Hendrickx, Duengo (υπό δοκιμή), Junior και Boli.

Στο γήπεδο του Sint-Lambrechts Herk βρέθηκαν περίπου 1.000 θεατές.