Φιλικά προετοιμασίας – Με Ουσέρο ο Ατρόμητος, 3-1 την Καλλονή

0369Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο Περιστέρι ο Ατρόμητος νίκησε την Καλλονή με 3-1, στο πρώτο τεστ των δύο ομάδων για τη νέα αγωνιστική περίοδο.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 19ο λεπτό με κοντινό σουτ του νεοφερμένου Ουσέρο, ύστερα από λάθος του Χογκ, για να διπλασιάσει στο 25΄ με κεφαλιά ο Ναπολεόνι, από σέντρα του Μαρσελίνιο. Η ομάδα της Λέσβου μείωσε στο 53΄ με έξοχο πλασέ του Μανούσου, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 73ο λεπτό ο Μπαστακός.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γκορμπούνοφ (63΄ Μπάρκας), Κιβρακίδης (63΄ Νάτσος), Φυτανίδης (63΄ Θεολόγου), Λαζαρίδης (46΄ Εμπόου), Κούρος (63΄ Κατράνης), Γοδόι (46΄ Μπάλλας), Ουσέρο (63΄ Ενγκουέμ), Γκαρσία (63΄ Μπαστακός), Μαρσελίνιο (63΄ Μπρίτο), Ούμπιντες (63΄ Λημνιός), Ναπολεόνι (63΄ Ρεγκάκος)

ΚΑΛΛΟΝΗ: Χογκ (73΄ Δαύκος), Τσαμπούρης (80΄ Χατζηδημητρίου), Βαλιός (55΄ Αντέτζο), Αναστασιάδης (66΄ Ούκα), Γιουκαρής (89΄ Λαμπράκης), Κεϊτά (72΄ Ξυδάς), Κρολ (90΄+ Τριανταφύλλου), Καλτσάς, Κλαντρούμπσκι (68΄ Γιώργου), Μανούσος (82΄ Ουνγιαλίδης), Μάρκοβιτς (81΄ Μπουρούς)