Τβέντε – Ολυμπιακός (1-2) Εξαιρετικός για ένα ημίχρονο! Δείτε τα στιγμιότυπα

335f214bab3edcf5948fa696196f59ff_LΈστω και με πειραματική 11αδα ο Ολυμπιακός νίκησε 2-1 την Τβέντε σε φιλικό ματς και άφησε υποσχέσεις για ένα ημίχρονο – Δεν αγωνίστηκε ο Φινμπόγκασον, επόμενο φιλικό με τη Φέγενορντ το Σάββατο

Στο πρώτο τεστ επί ολλανδικού εδάφους ο Ολυμπιακός έδειξε για ένα ημίχρονο εξαιρετικά στοιχεία. Οι Πειραιώτες πίεσαν ψηλά, είχαν καλό τρανζίσιον και με 11αδα… πειράματος ο Μάρκο Σίλβα είδε αυτά που ήθελε να δει.

Ο Πορτογάλος είδε τον Ολυμπιακό να αποδίδει καλό ποδόσφαιρο για ένα 45λεπτο κι αν αναλογιστεί κανείς πως ακόμα δεν έχουν ολοκληρωθεί οι μεταγραφές και ότι ο Φινμπόγκασον που αποτελεί τον βασικό φορ δεν πήρε χρόνο συμμετοχής, τότε τα αποτελέσματα ήταν άκρως θετικά.

Οι «ερυθρόλευκοι» έβγαζαν αντιεπιθέσεις παίζοντας με τη μία και την μπάλα κάτω, ενώ ο Πάρντο έκανε πάρτι στα άκρα. Ο Φορτούνης άνοιξε το σκορ στο 29′ έπειτα από συνδυασμό με τον Χάρα, ενώ λίγο νωρίτερα ο Ντουρμάζ είχε δοκάρι.