Football League - Γ Εθνική / Τοπικά

Δόξα Δράμας – Πανσερραϊκός (2-1) Σε καλό δρόμο οι Δραμινοί!

doxa-panserraikos-19751Tην πρώτη του φιλική ήττα γνώρισε στην Δράμα ο Πανσερραϊκός, καθώς ηττήθηκε με 2-1 από την Δόξα αφήνοντας έναν εν μέρει προβληματισμό να πλανάται, καθώς με αυτή την αναμέτρηση συμπληρώθηκαν τέσσερις κόντρα σε ομάδες Γ΄ Εθνικής και ο απολογισμός είναι μία νίκη, δύο ισοπαλίες και μία ήττα.

Παρουσία 500 περίπου φιλάθλων, εκ των οποίων και αρκετοί από τις Σέρρες, η Δόξα του Ανδρέα Παντζιαρά κέρδισε τις εντυπώσεις με τα “λιοντάρια” να έχουν λίγες καλές στιγμές στο ματς.

Για ακόμη ένα παιχνίδι ο Πανσερραϊκός είχε ένα καλό διάστημα στο πρώτο ημίχρονο, εκεί όπου φάνηκε η αναμφισβήτητη ποιότητα της μεσοεπιθετικής του γραμμής, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να δημιουργήσει τις ανάλογες ευκαιρίες, ενώ αμυντικά δεν ήταν λίγες οι φορές που αντιμετώπισε προβλήματα και αυτό είχε ως αποτέλεσμα το γκολ που δέχθηκε πριν το ημίχρονο από το πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Κουκόλης.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπορεί αυτή τη φορά να μην υπήρξαν μαζικές αλλαγές, ωστόσο με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο, εκεί όπου διαμορφώθηκε το τελικό 2-1, με την ισοφάριση αρχικά από το αυτογκόλ του Βραμέντζαλη και το γκολ του Γαϊδαρτζή κόντρα στην πρώην του ομάδα στη συνέχεια, από εκεί και πέρα ο ρυθμός έπεσε, ελάχιστες φάσεις δημιουργήθηκαν, οι προπονητές αναλώθηκαν σε δοκιμές και κάπως έτσι τελείωσε το ματς.

περισσότερο ρεπορτάζ στο serresport.gr

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Παντζιαράς): Καράδαης, Βραμέντζαλης (86΄Κουσίδης), Γκαρακλίδης, Ρεβυθόπουλος (86΄ Κελεσίδης), Λάσπατζης, Στόϊκος (67΄ Μπάμπουρας), Διαμαντίδης (86΄ Τσιάρας), Κουμπρόγλου (77΄ Πετρόπουλος), Κανετίδης (72΄ Περσίδης), Σάντος (62΄ Δούμπλατζης), Γαίδαρτζής (83΄ Τουνγκελίδης)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Βασιλακάκης): Ανδρούτσος (46΄ Μέλκας), Μπέριαν (15΄ λ.τ Πόποβιτς), Ντα Κόστα (63΄ Παπαστεργίου), Φουρτάδο (63΄ Αγγελούδης), Ρούτσης (72΄ Τσιμίκας), Ατματσίδης (72΄ Προβατίδης), Ιωαννίδης, Κουκόλης (63΄ Καψάλης), Περπερίδης (46΄ Βιτλής), Στεργιανός (46΄ Κοσμίδης), Σιάκκας