Κεραυνός Επισκοπής – ΓΑΣ Κοπανού 3-1 (photos)

12086987_10200837492496611_1504769152_n

Εντυπωσιακός ο Κεραυνός Επισκοπής στο σημερινό παιχνίδι και με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, μετέτρεψε το τοπικό ντέρμπι σε παράσταση για ένα ρόλο.

Η ομάδα του Χρήστου Μποζίνη, μπροστά σε 150 ηρωικούς θεατές παρά τη βροχή αλλά και την υψηλή υγρασία, δημιούργησε στέρεες βάσεις στο πρώτο μέρος και κατάφερε να φτάσει σε μια ευρεία νίκη κόντρα σε έναν αντίπαλο που δεν είχε γνωρίσει την ήττα στις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος.

Πρωταγωνιστές για ακόμη ένα παιχνίδι οι Κώστας Ντέλλας και Χάρης Παραστατίδης, που δημιούργησαν αρκετά προβλήματα στην άμυνα των “κιτρινόμαυρων” ενώ πέτυχαν αμφότεροι τα τρία τέρματα της ομάδας.

To ρεπορτάζ του Κεραυνού είναι μια προσφορά του Cafe «Anfield» στην Επισκοπή

11992214_10200741527537547_2138441037_n copy

Την αρχή έκανε ο υψηλόσωμος επιθετικός ο οποίος στο 7ο λεπτό σημάδεψε με κεφαλιά τα δίχτυα του Αντιφάκου, μετά από καλοζυγισμένη σέντρα του Καρυπίδη. Δέκα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με σουτ από πλάγια θέση, έδωσε σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα ενώ την ίδια ώρα έφτασε τα τέσσερα γκολ στο πρωτάθλημα και στη δεύτερη θέση των πίνακα των σκόρερς.

Η συνέχεια ήταν το ίδιο ανάλογη για τους “κοκκινόμαυρους” που πέτυχαν και τρίτο τέρμα στο 31′ με τον Χάρη Παραστατίδη, ο οποίος δέχτηκε την ασίστ του Θεόκλητου Ιωαννίδη και με πλασέ νίκησε για τρίτη φορά τον Δημήτρη Αντιφάκο.

12086964_10200837493016624_1135127032_n 12092303_10200837493816644_1970072821_n

Το σαφές προβάδισμα του Κεραυνού στο πρώτο μέρος αλλά και η εν γένει παρουσία του φιλοξενούμενου ΓΑΣ στο σημερινό παιχνίδι, δεν άφηναν και πολλά περιθώρια για αλλαγή της εικόνας στο δεύτερο μέρος, στο οποίο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε κατακόρυφα. Στο διάστημα αυτό, αγωνίστηκε και ο νεοαποκτηθέντας από την Κ17 του ΠΑΟΚ, Σταύρος Χαραλαμπίδης (φωτ. δεξιά) ο οποίος είχε πολύ καλή απόδοση στο ντεμπούτο του.

Η ομάδα του Γιώργου Σγούρδα πέτυχε τέρμα στο 88ο λεπτό με τον Έρβις Μπούφι, μειώνοντας σε 3-1 ωστόσο δεν υπήρχε ο ανάλογος χρόνος για την ολική επαναφορά.

Το ρεπορτάζ του ΓΑΣ Κοπανού είναι μία προσφορά του…

12006776_516215185221212_972325872_o

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μελτζανίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Ασβεστάρα και Μπακάλη

Κεραυνός Επισκοπής : Βόλτσης, Ιωαννίδης Ζ. (46′ Χαραλαμπίδης), Λέσκας, Ορδουλίδης (55′ Λύτης), Ιωαννίδης Θ., Τσεχελίδης, Ορφανίδης, Τουμαράς, Καρυπίδης, Παραστατίδης, Ντέλλας (83′ Δημητρίου)

ΓΑΣ Κοπανού : Αντιφάκος, Κελέσμητος, Ντόγος (40′ Κατσουγιαννόπουλος), Χαραλαμπίδης, Σιδηρόπουλος Θ., Μπούφι, Σπυρίδης, Γραμματικός (70′ Δάιος), Πέτγαζλης, Σπανός, Σιδηρόπουλος Β. (70′ Κοσμίδης)

Ανακοίνωση Κεραυνού Επισκοπής

“Η διοίκηση του Κεραυνού συγχαίρει τους ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν σε έναν τόσο δύσκολο αγωνιστικό χώρο και κάτω από αντίξοες συνθήκες, ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση χωρίς κάποιον σοβαρό τραυματισμό. Συγχαρητήρια και στο διαιτητικό τρίο του αγώνα, που ήταν εξαιρετικοί παρά το γεγονός πως τα μαρκαρίσματα ήταν πολλά και λόγω του αγωνιστικού χώρου”