Β ΕΠΣ Ημαθίας

ΑΕ Σφηκιάς – Δόξα Επισκοπής 2-6

12112010_403193746545024_9204497075557842019_n

Καταιγιστική η Δόξα Επισκοπής στα Πιέρια, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στη γηπεδούχο ομάδα της ΑΕ Σφηκιάς.

Η νεοφώτιστη ομάδα του πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων από το πρώτο λεπτό και παρά το γεγονός πως πρώτοι απείλησαν οι γηπεδούχοι, το γκολ του Αρβανίτη στο 25′ έδωσε το σύνθημα για την ευρεία νίκη της Δόξας, στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β Ερασιτεχνικής.

Τέσσερα γκολ σημείωσε ο Αρβανίτης για τους νικητές και δύο ο νεοαποκτηθέντας από τον Άρη Παλαιού Σκυλιτσίου Έλτον Τσέκα, ενώ τα δύο τέρματα για την ΑΕ Σφηκιάς σημείωσε ο Βαγγέλης Καραμανδάνης.

Το “φιλμ” της αναμέτρησης

11′ Πρώτη ευκαιρία του αγώνα για τη γηπεδούχο ομάδα με τον Θωμά Κωστόπουλο ο οποίος σούταρε μέσα από τη μεγάλη αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

15′ Πλασέ του Αρβανίτη μέσα από τη περιοχή, ο Φωτόπουλος έδιωξε τη μπάλα πάνω από τη γραμμή σε κόρνερ.

24′ Εκτέλεση φάουλ του Περουσανίδη, ο Κωστόπουλος έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε πάνω από τα δοκάρια.

25′ ΓΚΟΛ! Διείσδυση του Αρβανίτη από αριστερά, έφερε τη μπάλα στο δεξί και με ωραίο πλασέ έστειλε τη μπάλα στο δεξί “παραθυράκι” του Αλαμπουρινού.

39′ ΓΚΟΛ! Ένα-δύο Αρβανίτη, Τσέκα ο τελευταίος με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 0-2.

41′ ΓΚΟΛ! Λάθος της άμυνας της ΑΕ Σφηκιάς, το οποίο αξιοποιεί ιδανικά ο Αρβανίτης “γράφοντας” το 0-3

12096512_403196203211445_8126873702254573254_n

49′ ΓΚΟΛ! Ωραίο πλασέ στην κίνηση από τον Βαγγέλη Καραμανδάνη, μειώνει για την ομάδα του (1-3).

54′ ΓΚΟΛ! Τετ-α-τετ του Έλτον από αριστερά, με πλασέ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα (1-4).

59′ ΓΚΟΛ! Εκτέλεση φάουλ με πάσα του Μαρούδα, ο Αρβανίτης έγινε αποδέκτης της μπάλας και με σουτ έστειλε τη μπάλα στη γωνία της εστίας (1-5).

64′ ΓΚΟΛ! Σε πλεονεκτική θέση ο Βαγγέλης Καραμανδάνης για τους γηπεδούχους, δεν αστοχεί (2-5).

67′ Εκτέλεση φάουλ του Βαγγέλη Καραμανδάνη η μπάλα σύρριζα από το οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

78′ ΓΚΟΛ! Τέταρτο προσωπικό τέρμα για τον Αρβανίτη, ο οποίος με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-6

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μελτζανίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Νατσιούρα και Μοσχόπουλο X.

ΑΕ Σφηκιάς : Αλαμπουρινός,Φωτόπουλος, Κωστόπουλος, Χατζηνικολάου Σ. (60′ Πρασάς), Κυπαρισσόπουλος, Κακαβέλας, Καραμανδάνης Β., Βλάχος, Χατζηνικολάου Χ., Μαστορόπουλος (86′ Παπαγεωργίου), Περουσανίδης (42′ Καραμανδάνης Λ.)

Δόξα Επισκοπής: Αναστασιάδης, Μαυρίδης, Χατζόπουλος, Μαρούδας, Καραντώνας, Τόπης, Μπαλτζής, Δαουκόπουλος Π. (84′ Γρηγορόπουλος Α.), Αρβανίτης (70′ Ιγνατιάδης), Τσολπάκης (76′ Μοσχόπουλος), Τσέκα