ΦΑΣ Νάουσα – Φίλιππος Μελίκης 8-0

12181820_10207001855978320_804669464_nΚαταιγιστικός και χωρίς να αφήσει περιθώρια στον αντίπαλο ο ΦΑΣ Νάουσα, σημείωσε την πιο ευρεία νίκη στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Δημήτρη Χαλκιά είχε ένα εύκολο απόγευμα με αντίπαλο τον Φίλιππο Μελίκης και παρά το γεγονός πως χρειάστηκαν 23 λεπτά για να πετύχει το πρώτο τέρμα, έδειξε πως δεν θα συναντούσε δυσκολίες στο δρόμο για την 5η νίκη στο πρωτάθλημα. Μάλιστα οι “κυανόλευκοι” έφτασαν αισίως τα 24 γκολ στις πρώτες έξι αγωνιστικές, που αντιστοιχεί σε τέσσερα γκολ ανά αγώνα!

Στα αρνητικά της σημερινής συνάντησης, ο τραυματισμός του Δήμου Συμπεθέρη για τον οποίο οι πρώτες ενδείξεις φανερώνουν πως είναι θλάση (η πρώτη στην καριέρα του!) ωστόσο η οριστική διάγνωση θα γίνει τη Δευτέρα. Στη θέση του έμπειρου επιθετικού, πέρασε ο Νίκος Παντζαρτζίδης και ο ΦΑΣ άρχισε να δημιουργεί σταδιακά πολλές προϋποθέσεις στα καρέ του Τσιώμου.

12181944_10207001856458332_1574490173_n

Το πρώτο τέρμα στη σημερινή συνάντηση σημείωσε στο 23ο λεπτό ο Νίκος Περηφανόπουλος, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τη σύγχυση στην άμυνα του Φίλιππου και με σουτ σημείωσε το πρώτο του γκολ στο φετινό πρωτάθλημα. Να σημειώσουμε εδώ πως ο αρχηγός του ΦΑΣ έφτασε αισίως τα 190 συνεχόμενα παιχνίδια με τη “κυανόλευκη” φανέλα (από το καλοκαίρι του 2009!), μία επίδοση που ανέδειξε πέρσι το SportsUp και για την οποία βραβεύτηκε στο 2ο All Star Game.

Το 2-0 σημείωσε ο Αδάμ Βλαχοδήμος στο 43ο λεπτό και απλούστευσε κατά πολύ τα πράγματα για τους γηπεδούχους, με τον έμπειρο επιθετικό να φτάνει τα τρία στο φετινό πρωτάθλημα. Λίγα δευτερόλεπτα πριν την ανάπαυλα, ανέλαβε δράση ο Δημήτρης Καφές ο οποίος με τέρματα στο 45+1′, 56′ και 62′ διεύρυνε τον δείκτη του σκορ στο 6-0 και ενώ λίγο πριν, άνοιξε…λογαριασμό και ο Χρήστος Τασιώνας σημειώνοντας με εντυπωσιακό τρόπο το 5-0.

Το όνομα του στον πίνακα των σκόρερς σημείωσε και ο νεαρός Μπιγκάνος (απόκτημα φέτος της ομάδας από την Ακαδημία Νάουσας) ενώ το τελευταίο τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Τρύφωνας Νίκου στο 88ο λεπτό.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Καρυπίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Παπαδάκη και Μπακάλη.

12179872_10207001856218326_905492952_n

ΦΑΣ Νάουσα : Ιωακειμίδης, Παπατάνος, Βλαχοδήμος Ζ., Περηφανόπουλος, Ζούρκος, Μουρίκι, Σαρηγιαννίδης, Συμπεθέρης (9′ λ.τ. Παντζαρτζίδης), Νίκου, Βλαχοδήμος Α. (59′ Τασιώνας), Καφές (67′ Μπιγκάνος)

Φίλιππος Μελίκης : Τσιώμος, Γιάννου, Μηλιώτης Β., Ντόβας, Παράσχος, Σαχπατζίδης, Μαμουτόπουλος (67′ Τζιάλι), Τεγούσης, Ανδρίτσος, Χασάν (46′ Γαβριηλίδης), Παρσόπουλος Α.