Γ Εθνική (1ος όμιλος) Έβρος Σουφλίου – Απόλλων Καλαμαριάς 0-4

Χωρίς τίτλοΤην πρώτη του εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Απόλλων Καλαμαριάς, επικρατώντας με 4-0 του Έβρου Σουφλίου στην Ορεστιάδα!

Οι κοκκινόμαυροι πέρασαν σαν… σίφουνας και έφτασαν στους επτά βαθμούς, παίρνοντας σημαντική βαθμολογική ανάσα εν όψει της συνέχειας (ακολουθούν ρεπό και νέο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Άρη).

Το σκορ άνοιξε για τον Απόλλωνα μόλις στο 8’ ο Πολιανίδης, ενώ πέντε λεπτά αργότερα έγινε το 0-2 με αυτογκόλ του Τσιγκερίδη μετά από σουτ του Προβατίδη. Οι φιλοξενούμενοι επιβεβαίωσαν την κυριαρχία τους με τρίτο γκολ πριν το 30λεπτο. Συγκεκριμένα και πάλι ο Πολιανίδης στο 24’ έκανε με σουτ το 3-0! Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν αλλά δεν κατάφεραν να απειλήσουν σημαντικά, ενώ ο Απόλλων «σφράγισε» την εμφατική του νίκη με γκολ του Μουτζούρη.

Η σύνθεση του Απόλλωνα: Κωνσταντίνου, Μπουλγκουρίδης, Τριανταφυλλίδης, Μάντζιος, Σαμαρόπουλος,Κουκουλέκης, Προβατίδης, Βιλανάκης (75’Μπονέρης), Ζανέττου, Πολιανίδης (80’ Ταουσάνης), Αθανασιάδης (55’ Μουτζούρης).