Γ Εθνική (2ος όμιλος) Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αιγινιακός 0-3 (photos)

c4d8ab487709085b9bfc7976302e9e8a_P1070751Ο Οικονόμος Τσαριτσάνης έκανε μεγάλη προσπάθεια στο ματς με τον Αιγινιακό αλλά δεν τα κατάφερε, αφού ηττήθηκε με σκορ 0-3.

Οι γηπεδούχοι είχαν πολλές ευκαιρίες ιδιαίτερα στο πρώτο μέρος αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι «κλείδωσαν» τη νίκη.

Καθολική υπεροχή του Οικονόμου αλλά…

Στο πρώτο 45λεπτο οι γηπεδούχοι είχαν την καθολική υπεροχή, μεγάλες φάσεις για γκολ, όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι χωρίς να παρουσιάσουν κάτι ιδιαίτερο κατάφεραν να πετύχουν ένα γκολ στην μοναδική ουσιαστική ευκαιρία που τους παρουσιάστηκε με τον τερματοφύλακα Τόλιο να κατεβάζει κυριολεκτικά ρολά!

Το πάλεψε όμως…

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έκαναν διαχείριση του αγώνα και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη. Ο Οικονόμος τα έπαιξε όλα για όλα και στις καθυστερήσεις δέχθηκε δύο γκολ. Στο 88’ διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για ένα μαρκάρισμα του Λιόλιου στον Καμπέρη μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να κιτρινίζει τον παίκτη του Οικονόμου.

Το φιλμ του αγώνα

8’ Ο Βούζα από αντεπίθεση βγήκε τετ α τετ με τον Τόλιο, με τον έμπειρο κίπερ να μπλοκάρει.

10’ Σουτ του Βούζα σταθερά ο Τόλιος.

26’ Ο Σενκάϊ έκανε ένα τρομερό σουτ με υπερένταση ο κίπερ σε κόρνερ.

28’ Ο Γκούρτσας έκανε το σουτ, η μπάλα στα χέρια του Τόλιου.

31’ Από πάσα του Γιαζιτζόγλου, ο Καρακατσάνης με σουτ έκανε το 0-1.

35’ Σουτ ο Καρακατσάνης στα χέρια του Γούπου.

d923c649b6485e44446e1e4566bd4a23_top

36’ Σουτ ο Βούζας μπλόκαρε ο Τόλιος.

39’ Σέντρα ο Αγρόδημος ο Σενκάϊ δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα σε…κενό τέρμα.

43’ Ο Καμπέρης έκανε μια σέντρα – σουτ σε κόρνερ ο κίπερ του Αιγινίου.

73’ Φάουλ ο Σενκάϊ, κεφαλιά ο Σιάτρας στα χέρια του κίπερ.

83’ Από σέντρα του Αραμπατζή, ο Γκούρτσας έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

91’ Ο Μπαλής έκανε το σουτ ο Τόλιος γι’ ακόμη φορά ήταν εκεί.

92’ Ο Δεμηρτζόγλου βρέθηκε τετ α τετ και έκανε με πλασέ το 0-2.

94’ Ο Γκούρτσας από κοντά το 0-3 από ασίστ του Αχαλινόπουλου.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Τάσος Μπεριτζάς): Γούπος, Καραγιάννης, Μαχαίρας (77’ Κωστόπουλος), Κορομηλάς, Μπαλής, Σιάτρας, Σενκάϊ, Αγρόδημος, Βούζας, Καμπέρης, Καραγκούνης.

Αιγινιακός (Περικλής Αμανατίδης): Τόλιος, Αραμπατζής, Γιαζιτζόγλου, Λιόλος, Δήμου, Σαββίδης, Αντωνιάδης, Καρακατσάνης (64’ Αχαλινόπουλος Κ.), Γκούρτσας, Πέντα (89’ Ζούρκος), Ντίτακ (72’ Δεμηρτζόγλου).