Γ Εθνική (1ος όμιλος) Θύελλα Φιλώτα – Καμπανιακός 0-0 (vid)

SnapShotΔεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την Θύελλα Φιλώτα σε ένα καταπληκτικό αγώνα ο οποίος θα μπορούσε να λήξει και 3-3.

Pολλές φάσεις και για τις δύο ομάδες ωστόσο καμία δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα. Η Θύελλα ήταν η ομάδα που κυριάρχησε και στα δυο ημίχρονα, η οποία ξεκίνησε πολύ δυνατά τον αγώνα σπαταλώντας τρεις κλασικές ευκαιρίες πριν τη συμπλήρωση δέκα λεπτών με την ομάδα του Καμπανιακού να απαντάει επίσης με μεγάλη χαμένη ευκαιρία στο 15ο λεπτό.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία σε ανεπανάληπτο τετ α τετ του Ελευθεριάδη στο 25ο λεπτό ο οποίος πήγε να περάσει και τον Κηπουρό αλλά ο έμπειρος τερματοφύλακας σταμάτησε καθαρά τον νεαρό επιθετικό.

Ο ρυθμός και στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ανεβασμένος με τη Θύελλα να σπαταλάει τη μια ευκαιρία μετά την άλλη και το παιχνίδι να παγώνει γύρω στο 65’ και λόγω κόπωσης των παικτών με τον Φιλώτα να χάνει καλή ευκαιρία σε σουτ του Στεφανίδη και τον  Καμπανιακό να έχει δοκάρι σε αντεπίθεση στο 80’ με τη Θύελλα να απαντά με τρομερό χτύπημα φάουλ του Πάλα με τον Κηπουρό να διώχνει σε κόρνερ. Στο 90’ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη Δουρμούσης

ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ (Β. Παπαδόπουλος): Κοντογουλίδης, Σπηλιώτης, Γεωργόπουλος, Πάλλα, Τακίδης, Παπαγεωργίου (54’ Γιακουμής), Θεοδουλίδης, Ελευθεριάδης (75’ Σέχι), Ιορδανίδης (69’ Βαφειάδης), Στεφανίδης, Μπαστάνης

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Θ. Γαμουρίδης): Κηπουρός, Παπάζης, Τρικαλινός, Δουρμούσης, Γαβανάς, Αθανασιάδης, Μπάλιος (72’ Σαρρίδης), Σαπανίδης, Χρήστου (64’ Παυλίδης), Πασιαλής (61’ Φρουτζίου), Πάλλας