Γ’ Εθνική (2ος όμιλος) Αιγινιακός – ΑΕ Φαρκαδόνας 1-2

DSC_0030Μεγάλη νίκη πέτυχε η Φαρκαδόνα μέσα στον Αιγινιακό με σκορ με 2-1.

Η ομάδα του Γιάννη Προβίδα προηγήθηκε στο 10΄με τον Ετόφ, στο 39΄απο σουτ του Γκούρτσα η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Πατσιαλή ενώ στο 47΄ο Φορτούνης πέτυχε το 1-2 που έμεινε μέχρι το τέλος.

Οι φάσεις και τα γκολ του αγώνα

2’ Ο Ζαφειρίου συνδυάζεται με τον Διβανέ στο κέντρο, ο δεύτερος βγάζει κάθετη μπαλιά στον Ετόφ, κλέβουν οι αμυντικοί στο ύψος της περιοχής
10’ ΓΚΟΛ Ο Μηνάς βγάζει σέντρα στην καρδιά της άμυνας, ο Ετόφ με δυνατή κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στο παραθυράκια του Τόλιου. 0-1!
16’ Σουτ του Αχαλινόπουλου έξω από την περιοχή άουτ.
27’ Ο Αχαλινόπουλος σεντράρει από αριστερά χαμηλά στο πρώτο δοκάρι, ο Φορτούνης προλαβαίνει τον Γκούρτσα και διώχνει σε κόρνερ
28’ Κόρνερ για τον Αιγινιακό, εκτελεί ο Σαββίδης, Μπλοκάρει ο Πατσιαλής
32’ Φάουλ για τον Αιγινιακό , παίζεται με πάσα έξω από την περιοχή, κόβει ο Φορτούνης που διώχνει μακριά.
34’ Ο Ετόφ Κερδίζει Φάουλ, ο Ζαφειρίου εκτελεί από τα 40 μέτρα αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ
36’ Φάουλ για τον Αιγινιακό, εκτελεί ο Αραμπατζής, διώχνει ο Νάκου, ο Μηνάς Βγαίνει στην κόντρα και αλλάζει απέναντι στον Ιακωβάκη, αλλά ο δεύτερος δεν προλαβαίνει τη μπάλα που καταλήγει σε πλάγιο
38’ Φάουλ του Ζαφειρίου από αριστερά, η μπάλα βρίσκει στο τοίχος, ο Didac βγαίνει στην κόντρα, αλλά ο Γκαντιάς τον προλαβαίνει έξω από την περιοχή και διώχνει τον κίνδυνο
39’ ΓΚΟΛ Μετά από σέντρα του Αραμπατζή, ο Κουμπούρας βάζει την προβολή αλλά η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Πατσιαλή για το 1-1
42’ Εκτέλεση φάουλ του Αραμπατζή, ο Σαββίδης παίρνει την κεφαλιά, Μπλοκάρει ο Πατσιαλής
44’ Σέντρα-σουτ του Μηνά λίγο πάνω από το δοκάρι του Τόλιου
45’ Ο Πατσιαλής κάνει το ελεύθερο, ο Ετόφ παίρνει την κεφαλιά προς τον Ιακωβάκη ο οποίος με δυνατό σουτ από πλάγια αριστερά, αναγκάζει τον Τόλιο να διώξει σε κόρνερ
45’+ Ο Ζαφειρίου εκτελεί το κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι, ο Φορτούνης σουτάρει απευθείας στην κλειστή γωνία, ο Τόλιος ξανά διώχνει σε κόρνερ
47’ΓΚΟΛ!!! Ο Ιακωβάκης εκτελεί κόρνερ και ο Φορτούνης με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι δεν αφήνει στον Τόλιο περιθώρια αντίδρασης, και δίνει ξανά προβάδισμα στην ΑΕΦ κάνοντας το 1-2
48’ Ο Πασαλίδης από το κέντρο γυρνάει δυνατά λάθος προς τα πίσω και βγάζει σε κόρνερ
49’ Δυνατό σουτ του Μηνά, η μπάλα πολύ ψηλά άουτ
51’ Ο Didac βγάζει κάθετη για τον Γκούρτσα, ο οποίος σουτάρει μόνος απέναντι από τον Πατσιαλή στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα αλλά ο επόπτης τον υποδεικνύει σε θέση οφσάιντ
53’ Σουτ του Γιαζιτζόγλου, μπλοκάρει ο Πατσιαλής ο οποίος βγάζει στην κόντρα τον Ζαφειρίου, ο οποίος συνδυάζεται με τον Μηνά και τον Ιακωβάκη, με τον τελευταίο να σουτάρει άουτ
60’ Ο Γκούρτσας μπαίνει από πλάγια στην περιοχή, ο Πατσιαλής που έχει διαβάσει σωστά τη φάση, τον κλείνει και τον αναγκάζει να σουτάρει άουτ.
64’ Εκτέλεση φάουλ του Ιακωβάκη στο δεύτερο δοκάρι, Ο Μηνάς γίνεται κάτοχος της μπάλας αλλά σουτάρει λίγο άουτ
75’ Η Φαρκαδόνα στην κόντρα με τον Μηνά να αλλάζει στον Ετόφ, αυτός πλασάρει πίσω στον Ζαφειρίου που κάνει το σουτ στα χέρια του Τόλιου
77’ Σέντρα του Γιαζιτζόγλου από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι, ο Roy παίρνει την κεφαλιά προς το πέναλτι, ο Didac σουτάρει άουτ
80’ Ο Διβανές βγάζει μπαλιά στην πλάτη της άμυνας για τον Ετόφ, ο Τόλιος μπλοκάρει
83’ Φάουλ που κερδίζει ο Μηνάς σε καλή θέση, εκτελεί ο Ιακωβάκης με πάσα στον Ζαφειρίου έξω από τη μεγάλη περιοχή, κλέβει ο Αραμπατζής
87’ Σέντρα του Αραμπατζή από δεξιά, ο Didac κεφαλιά άουτ
92’ Σέντρα του Κουλτσιάκη από το κέντρο, διώχνει ο Ζούρκος με κεφαλιά

Αιγινιακός (Περικλής Αμανατίδης) : Τόλιος, Αραμπατζής, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Πασαλίδης, Αντωνιάδης (50΄Ζούρκος), Καρακατσάνης (81΄Δερμιτζόγλου), Σαββίδης, Γκούρτσας, Nτίντακ, Αχαλινόπουλος ( 46΄Γουέλκαμ)

ΑΕ Φαρκαδόνας (Γιάννης Προβίδας) : Πατσιαλής, Νάκου, Γκαντιάς, Φορτούνης, Κουμπούρας, Μπασιάκας (66΄Κουλτσιάκης), Μηνάς, Διβανές, Ετόφ (84΄Ρετζιλάς), Ζαφειρίου, Ιακωβάκης (90΄Γκουντρουμπής)