Κεραυνός Επισκοπής – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 1-0 (photos)

12305682_10200948020419740_239947520_n

Πολύ όμορφο παιχνίδι στην Επισκοπή, ανάμεσα σε δύο ομάδες που αγωνίστηκαν χωρίς σκοπιμότητες και πρόσφεραν θέαμα στους 150 περίπου θεατές που βρέθηκαν στο Δημοτικό Γήπεδο.

Το σύνολο του Χρήστου Μποζίνη (που τέθηκε αντιμέτωπος κόντρα σε μια ομάδα της φανέλα της οποίας φόρεσε στο παρελθόν) επικράτησε με το φτωχό για τις φάσεις του αγώνα 1-0 και διατηρήθηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας. Παράλληλα, έφτασε τους 20 βαθμούς και μετά τους ΑΣ Ειρηνούπολης και ΦΑΣ Νάουσα, έχει την καλύτερη επίθεση εντός έδρας (14 γκολ).

Από την άλλη πλευρά, η ομάδα του Γιώργου Ντάμτσιου φανέρωσε πως βρίσκεται σε ανοδική πορεία και παρά τις πάρα πολλές απουσίες, αποδίδει καλό ποδόσφαιρο και δημιουργεί τις προϋποθέσεις στα αντίπαλα καρέ.

12285676_10200948015419615_790967355_n

Οι “πράσινοι” ξεκίνησαν δυνατά στο σημερινό παιχνίδι, είχαν καλύτερη εικόνα από τους γηπεδούχους (αγωνίστηκαν χωρίς τους Θεόκλητο Ιωαννίδη, Ζαχαρία Ορδουλίδη και Χάρη Παραστατίδη) και έφτασαν με αξιώσεις στην εστία του Βόλτση. Από την άλλη πλευρά, οι γηπεδούχοι είχαν σε καλή μέρα τους Κώστα Ντέλλα και Αντώνη Καρυπίδη, που κράτησαν μπάλα στην επίθεση και αποτελούσαν διαρκής απειλή για τα καρέ του Μουσκεφτάρα.

Να σημειώσουμε πως στο 82′ ο Δημήτρης Σούρλας έπεσε στο έδαφος μετά από σύγκρουση με τον Σάκη Βόλτση, ένιωσε ζαλάδες και μούδιασμα στα άκρα και οι άνθρωποι του Μέγα Αλέξανδρου έσπευσαν να τον μεταφέρουν στο Νοσοκομείο Νάουσας. Δείτε εδώ την εξέλιξη της υγείας του και εδώ την ανακοίνωση του Κεραυνού Επισκοπής.

Το “φιλμ της αναμέτρησης”

13′ Δυνατό συρτό σουτ του Ντέλλα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Μουσκεφτάρας

15′ Σύγχυση στην άμυνα του Κεραυνού, ο Σούρλας βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Βόλτση, πέρασε και τον τερματοφύλακα ωστόσο έχασε τον βηματισμό του και το πλασέ που επιχείρησε πέρασε άουτ.

25′ Εκτέλεση φάουλ του Ντέλλα, η μπάλα…τράνταξε το δοκάρι του Μουσκεφτάρα.

12308989_10200948015059606_57712042_n

27′ Εντυπωσιακή ατομική ενέργεια του Σούρλα, “έσπασε” τη μπάλα από δεξιά στον Βελικούδη, το σουτ όμως του τελευταίου κατέληξε λίγα εκατοστά από το δεξί δοκάρι του Βόλτση.

34′ Σουτ του Σούρλα από καλή θέση, η μπάλα άουτ.

35′ Γκολ που θα ακυρωθεί ως off-side για τους γηπεδούχους που διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον ρέφερι κ. Γιοβανόπουλο. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Τουμαρά, ο Ντέλλας κινήθηκε προς τη πορεία τη μπάλας που δεν φάνηκε αν τη βρίσκει και αυτή κατέληξε στα δίχτυα του Μουσκεφτάρα. Ο βοηθός έκρινε πως ο υψηλόσωμος επιθετικός ήταν ακάλυπτος.

38′ Σέντρα του Παντριά, κεφαλιά του Βελικούδη από καλή θέση, εντυπωσιακή απόκρουση του Βόλτση.

56′ ΓΚΟΛ! Ωραία κίνηση στον άξονα για τον Αντώνη Καρυπίδη, βρέθηκε απέναντι από τον Μουσκεφτάρα, ο Ελευθεριάδης έπεσε για προβολή και η μπάλα αφού βρήκε και στον αμυντικό των “πρασίνων” κατέληξε στα δίχτυα (1-0)

59′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Μέγα Αλέξανδρο, μετά από ατομική ενέργεια και σουτ του Βελικούδη, η μπάλα βρήκε το δοκάρι του Βόλτση.

61′ Σουτ του Σαλτουρίδη από το ύψος του πέναλτι πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

To ρεπορτάζ του Κεραυνού είναι μια προσφορά του Cafe «Anfield» στην Επισκοπή

11992214_10200741527537547_2138441037_n copy

66′ Καλό σουτ του Ντέλλα από μέση απόσταση, καλά και τα αντανακλαστικά του Μουσκεφτάρα.

82′ Ο τραυματισμός του Σούρλα, που ανάγκασε τον Μέγα Αλέξανδρο να αγωνιστεί με 10 παίκτες καθώς είχαν πραγματοποιηθεί οι αλλαγές.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Γιοβανόπουλος, με βοηθούς τους κ.κ. Νατσιούρα και Σωτηριάδη.

Το ρεπορτάζ του Μέγα Αλέξανδρου Τρικάλων είναι μία προσφορά του…

output_uvVQXs

Κεραυνός Επισκοπής : Βόλτσης, Χαραλαμπίδης, Ιωαννίδης Ζ., Λέσκας, Δημητρίου, Τσεχελίδης, Μπάμπος, Τουμαράς (87′ Ιωάννου), Καρυπίδης (87′ Απατσίδης), Ντέλλας, Λύτης (65′ Ορφανίδης).

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων : Μουσκεφτάρας, Παντριάς, Ελευθεριάδης (80′ Κιρκιλιανίδης), Μηνούδης Χ., Μηνούδης Α., Σερμπίνης, Σαλτουρίδης, Αθανασιάδης, Βελικούδης, Χαλβατζής (52′ Ντάμτσιος), Σούρλας.