Αγγλία – Δεν τη χωρά ο ανθρώπινος νους την εξέλιξη στο Νόριτς VS Λίβερπουλ! (vid)

liverpools

Σ’ ένα ματς εκτός ποδοσφαιρικής λογικής η Λίβερπουλ μετέτρεψε το εις βάρος της 3-1 από τη Νόριτς σε 3-4, ισοφαρίστηκε στο 93΄ όμως πήρε τη νίκη με γκολ του Λαλάνα στο 95΄(4-5)!

Είναι κάτι σαν αξίωμα: «Το ποδόσφαιρο είναι απλό άθλημα: 22 παίκτες κυνηγούν μια μπάλα για 90 λεπτά και στο τέλος κερδίζουν οι Γερμανοί». Μια ελαφρώς παραλλαγμένη εκδοχή της ιστορικής, πλέον, ατάκας του Γκάρι Λίνεκερ ταιριάζει περίπου γάντι στο σημερινό παιχνίδι της Νόριτς με τη Λίβερπουλ- «το ποδόσφαιρο είναι ένα απλό άθλημα: 22 παίχτες κυνηγούν μια μπάλα για 90 κάτι λεπτά και στο τέλος ο Γερμανός που κάθεται στον πάγκο των φιλοξενούμενων κερδίζει».

Εν ολίγοις, αυτό συνέβη στο εκπληκτικό- από πάσης απόψεως- ματς των «Καναρινιών» εναντίον των «Κόκκινων». Εκεί το φιλοθεάμον κοινό τα είδε, κυριολεκτικά όλα: η Λίβερπουλ στο 18΄ άνοιξε το σκορ με γκολ του Φιρμίνιο, όμως από κει κι έπειτα ήπιε… νερό.