Football League – “Στοπ” στον Απόλλων από τον Πανσερραϊκό (βαθμολογία)

Χωρίς τίτλοΟ Πανσερραϊκός με την… αύρα του Πάουλο Κάμπος που ήταν στην εξέδρα κατάφερε να πάρει σπουδαία ισοπαλία στην Ριζούπολη (1-1), με τον Απόλλωνα να αργεί να ξυπνήσει από τον απόλυτο αιφνιδιασμό των φιλοξενούμενων.

Η ομάδα του Παύλου Δημητρίου ευτύχησε να πάρει πέναλτι στην πρώτη της επίθεση στο ματς, να μπει μπροστά στο σκορ από το 3ο λεπτό με την εκτέλεση του Φουρτάδο και από εκεί και πέρα όλα έγιναν δύσκολα για την «ελαφρά ταξιαρχία».

Οι ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων άργησαν να βρουν τα πατήματά τους και χρειάστηκε να περάσει αρκετός χρόνος, ώστε να δοκιμάσουν τις πρώτες τους τελικές στο ματς. Η άμυνα των «λιονταριών» είχε σωστές αντιδράσεις, και ο Ανδρούτσος κατάφερε να σώσει την εστία του πολλές φορές μέχρι να γίνει το 1-1 από τον Παρπέξ στο 38ο λεπτό.