Μπάσκετ – Απίστευτο ματς, νικήτρια τελικά η ΤΣΣΚΑ του Ιτούδη!

156106xlargeΑκόμα μία ήττα για τον Ολυμπιακό στο top 16 που ίσως αποδειχθεί και καθοριστική.

Η ομάδα του Πειραιά ηττήθηκε 92-85 στη Μόσχα από την ΤΣΣΚΑ και πλέον χρειάζεται άμεσα εκτός έδρας νίκη για να μπει στο κόλπο της διεκδίκησης της πρόκρισης.

Η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου έμεινε εντός αγώνα μέχρι την 3η περίοδο, αλλά εκεί ο Τεόντοσιτς με μεγάλα σουτ καθάρισε το ματς.

Στην πρώτη περιόδο ο Ολυμπιακός αν και βρέθηκε πίσω, κατάφερε να ρίξει τη διαφορά στους τρεις πόντους για το 18-15. Στη δεύτερη περίοδο η ΤΣΣΚΑ ξέφυγε για το 41-33, ωστόσο ένα σερί 8-0 του Ολυμπιακού έφερε το ματς στα ίσια.

Η μοναδική φορά που προηγήθηκε ο Ολυμπιακός ήταν με τρίποντο του Στρόμπερι στο 50-49, αλλά εκείνη τη στιγμή η ΤΣΣΚΑ έκανε καλό σερί για να καθαρίσει το ματς για το τελικό 92-85.

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ιτούδης): Ντε Κολό 19 (1), Κουλάγκιν, Τεόντοσιτς 21 (3), Φριτζόν 3 (1), Νίκολς, Τζάκσον 3, Φρίλαντ 8, Βοροντσέβιτς 1, Χίγκινς 12 (2), Χριάπα 4, Κουρμπάνοφ 11, Χάινς 10

Ολυμπιακός (Σφαιρόπουλος): Χάντερ 15, Παπαπέτρου, Σπανούλης 15 (1), Στρόμπερι 9 (1), Μιλουτίνοφ, Πρίντεζης 19 (1), Μάντζαρης, Χάκετ 17 (3), Λοτζέσκι 10 (2)

Δείτε το στατιστικό του αγώνα ΜΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ.