Διάφορα

Το ματς ήταν 6-1 στο 60′. Πόσο λέτε να έληξε…; (vid)

anatropi_86Η μεγαλύτερη ανατροπή στα χρονικά του ποδοσφαίρου σημειώθηκε στην Αυστραλία, όπου το 6-1 στο 63′, έγινε 6-8 στην παράταση!

Ποιος είπε ότι δεν υπάρχουν ποδοσφαιρικά θαύματα; Ένα τέτοιο αποτελεί και η μυθική ανατροπή της Γκόλντεν Κόουστ Σίτι απέναντι στη Χόλαντ Παρκ (ομάδες χαμηλότερων κατηγοριών στην Αυστραλία) η οποία βρέθηκε με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα (παιχνίδι φιλικού χαρακτήρα) να προηγείται με 6-1.

Όσο για το τελικό σκορ; Κι όμως σχεδόν ένα μισάωρο αρκούσε για να πετύχουν οι φιλοξενούμενοι πέντε γκολ, τα τέσσερα μάλιστα από τον ίδιο παίκτη που είχε περάσει κι ως αλλαγή (Λίντον Ντάικς) και να στείλουν το ματς στην παράταση!

Στον έξτρα χρόνο και με το σκορ 6-6, η Γκόλντε Κόουστ Σίτι σημείωσε ακόμα δύο γκολ, πανηγυρίζοντας μία απίστευτη νίκη.