Κατηγορίες

Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδας – Με Μακεδονικό ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας. Δείτε τα ζευγάρια της 2ης φάσης σεζόν 2015/2016

DSCN9749Πραγματοποιήθηκε πριν λίγη ώρα, η κλήρωση της 1ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας, με τη συμμετοχή 53 ομάδων που χωρίστηκαν σε 8 ομίλους.

Θυμίζουμε πως ο διαχωρισμός έγινε με γεωγραφικά κριτήρια, ωστόσο οι αγώνες είναι νοκ άουτ και κάθε όμιλος θα περιλαμβάνει δύο αγωνιστικές. Ο κάτοχος του φετινού τίτλου κερδίζει το bonus της συμμετοχής στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής της επόμενης περιόδου!

Ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας κληρώθηκε με τον Μακεδονικό, μια αναμέτρηση που θα διεξαχθεί την Τετάρτη 9/3 και ώρα 15.30 στο ΔΑΚ Αλεξάνδρειας και η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει μία εβδομάδα τον νικητή του αγώνα ΑΟ Σήμαντρα – Εθνικός Αγιονερίου.

1ος όμιλος
Αναγέννηση Θαλασσιάς
Νέστος Χρυσούπολης
Δόξα Δράμας
ΕΠΣ Θράκης
Οδυσσέας Αναγέννησης
Έβρος Σουφλίου

1η αγωνιστική – 9/3 (15:30)
Αναγέννηση Θαλασιάς-Νέστος Χρυσούπολης
Δόξα Δράμας-ΕΠΣ Θράκης
Οδυσσέας Αναγέννησης-Έβρος Σουφλίου
2η αγωνιστική – 16/3 (15:30)
Νικητής αγώνα 2 – Νικητής αγώνα 3
3η αγωνιστική – 30/3 (15:30)
Νικητής αγώνα 4 – Νικητής αγώνα 1

2ος όμιλος
Θύελλα Φιλώτα
Απόλλων Κρύας Βρύσης
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Μακεδονικός
ΑΟ Σημάντρων
Εθνικός Αγιονερίου

1η αγωνιστική – 9/3 (15:30)
Θύελλα Φιλώτα-Απόλλων Κρύας Βρύσης
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας-Μακεδονικός
ΑΟ Σημάντρων-Εθνικός Αγιονερίου
2η αγωνιστική – 16/3 (15:30)
Νικητής αγώνα 2 – Νικητής αγώνα 3
3η αγωνιστική – 30/3 (15:30)
Νικητής αγώνα 4 – Νικητής αγώνα 1

3ος όμιλος
Κρόνος Αργυράδων
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΑΕ Ποντίων
Σούλι Παραμυθιάς
ΑΕ Καραγιάννιων-ΑΟ Ανατολής

1η αγωνιστική – 9/3 (15:30)
Κρόνος Αργυράδων-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΑΕ Ποντίων-Σούλι Παραμυθιάς
ΑΕ Καραγιάννιων-ΑΟ Ανατολής
2η αγωνιστική – 16/3 (15:30)
Νικητής αγώνα 2 – Νικητής αγώνα 3
3η αγωνιστική – 30/3 (15:30)
Νικητής αγώνα 4 – Νικητής αγώνα 1

4ος όμιλος
ΑΕ Φαρκαδόνας
Πύδνα Κίτρους
Νίκη Βόλου
Απόλλων Λάρισας
Οπούντιος Μαρτίνου
Δόξα Μητρόπολης

1η αγωνιστική – 9/3 (15:30)
ΑΕ Φαρκαδόνα;-Πύδνα Κίτρους
Νίκη Βόλου-Απόλλων Λάρισας
Οπούντιος Μαρτίνου-Δόξα Μητρόπολης
2η αγωνιστική – 16/3 (15:30)
Νικητής αγώνα 2 – Νικητής αγώνα 3
3η αγωνιστική – 30/3 (15:30)
Νικητής αγώνα 4 – Νικητής αγώνα 1

5ος όμιλος
ΑΟ Κρισσαίου Χρισσού
Εθνικός Φιλιππιάδας
ΑΟ Χάλκειας
ΑΟ Ποταμιάς

1η αγωνιστική – 9/3 (15:30)
ΑΟ Κρισσαίου-Εθνικός Φιλιππιάδας
ΑΟ Χάλκειας-ΑΟ Ποταμιάς
2η αγωνιστική – 16/3 (15:30)
Νικητής αγώνα 2 – ΑΕ Καραϊσκάκης
3η αγωνιστική – 30/3 (15:30)
Νικητής αγώνα 3 – Νικητής αγώνα 1

6ος όμιλος
ΑΟ Χαλκίς
Ένωση Πανασπροπυργιακού-Δόξα
Τριγλία Ραφήνας
Παναρκαδικός
Σπάρτη
Παναργειακός

1η αγωνιστική – 9/3 (15:30)
ΑΟ Χάλκις-Ένωση Πανασπροπυργιακού-Δόξα
Τριγλία Ραφήνας-Παναρκαδικός
Σπάρτη-Παναργειακός
2η αγωνιστική – 16/3 (15:30)
Νικητής αγώνα 2 – Νικητής αγώνα 3
3η αγωνιστική – 30/3 (15:30)
Νικητής αγώνα 4 – Νικητής αγώνα 1

7ος όμιλος
ΑΟ Ζευγολατιού
ΑΕ Κεφαληννίας
Κεραυνός Αγίου Βασιλείου
Δόξα Νέας Μανωλάδας
ΑΟ Πύλου
ΑΟ Κατασταρίου

1η αγωνιστική – 9/3 (15:30)
ΑΟ Ζευγολατιού-ΑΕ Κεφαλληνίας
Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Δόξα Νέας Μανωλάδας
ΑΟ Πύλου-ΑΟ Κατασταρίου
2η αγωνιστική – 16/3 (15:30)
Νικητής αγώνα 2 – Νικητής αγώνα 3
3η αγωνιστική – 30/3 (15:30)
Νικητής αγώνα 4 – Νικητής αγώνα 1

8ος όμιλος
Ιάλυσος
ΕΠΣ Κυκλάδων
ΑΠΟ Κερατσινίου
Ηρακλής Θυμιανών
Πυθαγόρας
ΕΠΣ Αθηνών

1η αγωνιστική – 9/3 (15:30)
Ιάλυσος-ΕΠΣ Κυκλάδων
ΑΠΟ Κερατσινίου-Ηρακλής Θυμιανών
Πυθαγόρας-ΕΠΣ Αθηνών
2η αγωνιστική – 16/3 (15:30)
Νικητής αγώνα 1 – Αιολικός
Νικητής αγώνα 2 – Νικητής αγώνα 3
3η αγωνιστική – 30/3 (15:30)
Νικητής αγώνα 5 – Νικητής αγώνα 4

9ος όμιλος
ΑΟ Επισκοπής
ΕΠΣ Λασιθίου
Άρης Βουκολιών-Ηρόδοτος

1η αγωνιστική – 16/3 (15:30)
ΑΟ Επισκοπής-ΕΠΣ Λασιθίου
Άρης Βουκολιών-Ηρόδοτος
2η αγωνιστική – 30/3 (15:30)
Νικητής αγώνα 1 – Νικητής αγώνα 2

error: Protected