Πως λέμε Super League; Καμία σχέση! Μπάγερν – Γιουβέντους 4-2, με ανατροπή και μετά από παράταση! (vids)

tomasΗ Γιουβέντους προηγήθηκε με 2-0 στο Μόναχο, αλλά η Μπάγερν ισοφάρισε στο 91′ και νίκησε με 4-2 στην παράταση, έτσι προκρίθηκε στα προημιτελικά του Champions League, σε ένα ιστορικό ματς

Τι να πει κανείς γι αυτό το ματς… Η Γιουβέντους “πάγωσε” το “Allianz Arena”, προηγήθηκε 0-2 αλλά μια ομάδα που προπονεί ο Πεπ Γουαρδιόλα δεν πρέπει ποτέ να την υποτιμάς.

Με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο και με αφόρητη πίεση, έφτασε στην ισοφάριση στην τελευταία (!) φάση του αγώνα με τον Μίλερ και στην παράταση το γήπεδο απλά…κατηφόρισε!

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Λαμ, Κίμιχ, Μπενατιά (46′ Μπερνάτ), Αλάμπα, Τσάμπι Αλόνσο (60′ Κομάν), Βιδάλ, Τόμας Μίλερ, Ντόουγκλας Κόστα, Ριμπερί (101′ Τιάγκο Αλκάνταρα), Λεβαντόβσκι.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Λίχτσταϊνερ, Μπαρτζάλι, Μπονούτσι, Εβρά, Κεντίρα (68′ Στουράρο), Πογκμπά, Κουαδράδο (89′ Ρομπέρτο Περέιρα), Αλέξ Σάντρο, Ερνάνες, Μοράτα (72′ Μάντζουκιτς).