Διάφορα

Και με τη…βούλα το νταμπλ για τον Μακεδονικό!

12923225_1248368888511103_2094349854629943411_n
Η ομάδα της Νεάπολης παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, έκανε την ολική ανατροπή, επικρατώντας με 2-1 του Φοίνικα Πολίχνης.

Μετά το Κύπελλο, ο Μακεδονικός κατέκτησε και το πρωτάθλημα της ΕΠΣΜ, τρεις στροφές πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος και τώρα απομένει μόνο η άνοδος στη Γ΄ Εθνική.

Η ομάδα της Νεάπολης παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και έκανε την ολική ανατροπή, επικρατώντας με 2-1 του Φοίνικα Πολίχνης εντός έδρας.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με τους καλύτερους οιωνούς το παιχνίδι, καθώς στο 30΄ άνοιξαν το σκορ με τον Καϊδαρτζή. Όμως στο δεύτερο μέρος δεν άντεξαν και ο Μακεδονικός έφερε τούμπα το ματς, νικώντας με 2-1. Αρχικά ο Ζαγναφέρης έφερε το ματς στα ίσα στο 58΄, ενώ δεκατέσσερα λεπτά μετά ο Πεχλιβάνης έκανε το 2-1, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Μακεδονικός: Καραβελίδης, Παπαδόπουλος, Κουτίνης (60΄ Κρυστάλλης), Αντωνιάδης, Δαμιανίδης, Πουρσανίδης, Πεχλιβάνης (60΄ Λυκίδης), Ζαγναφέρης (80΄ Πόπτσης), Γαρύφαλλος, Στασινόπουλος, Παπαποστόλου

Φοίνικας Πολίχνης: Κανδυλάπτης, Τσελεκίδης, Καϊδαρτζής, Αιναλής (80΄ Μυλωνάς), Χαραλαμπίδης, Δεδούσης, Μαρίγκος (65΄ΧατζηΣάββας), Τσουκαλίδης, Ρίλντι, Καμενίδης, Σαββίδης (25΄ Ατματζίδης)