Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδος

Κύπελλο Ερασιτεχνών (2ος όμιλος) Εθνικός Αγιονερίου – Απόλλων Κρύας Βρύσης 0-1 (photos)

12592634_1223918564303050_2247998220173361900_nΣε ένα από τα καλύτερα φετινά του παιχνίδια, ο Απόλλων Κρύας Βρύσης κατάφερε έστω και στις καθυστερήσεις να πάρει την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, όπου θα αντιμετωπίσει τη Δόξα Δράμας.

Ο Εθνικός είχε την ανούσια πρωτοβουλία ωστόσο τις ευκαιρίες τις είχε ο Απόλλων, που θα μπορούσε να “καθαρίσει” νωρίτερα την πρόκριση. Ειδικά στα τελευταία 20 λεπτά, οι φιλοξενούμενοι είχαν τουλάχιστον τέσσερις απειλητικές επισκέψεις στα καρέ του Γιώτα και στο 90+1 κατάφερε να πετύχει το γκολ που τον φέρνει στην επόμενη φάση του θεσμού.

Σκόρερ για τον Απόλλων ο Γιώργος Παπαδόπουλος, ο οποίος σε μία ανύποπτη φάση δοκίμασε σουτ το οποίο αιφνιδίασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, στέλνοντας την μπάλα στην δεξιά γωνία.

Εθνικός Αγιονερίου : Γιώτας, Δαλιανόπουλος, Φραγκής (46’ Στεφανίδης Ν.), Λουϊζίδης, Κοντσίδης, Πιπινίκας (61’ Στεφανίδης Ε.), Δρόσος, Μητσιός (56’ Κουκουλέκης), Παπαδημητρίου, Κοτσαρίδης, Κιβρακίδης.

Απόλλων Κρύας Βρύσης : Σκαπέρδας, Σιδηρόπουλος Π. (91′ Κρουσταλέλλης), Παπαδόπουλος Σ., Μπρέγκου, Πετρίδης, Πετρούσης, Καπνόπουλος (70′ Παπαδόπουλος Γ.), Νήρλας, Τσιρλίδης, Πλατάκης, Σιδηρόπουλος Χ. (64′ Κοβάσεβιτς)

ρεπορτάζ maxitis.gr, περισσότερες φωτογραφίες στη σελίδα του Απόλλων στο facebook