Διάφορα - Μικτές Ημαθίας

Πρόκριση στις καθυστερήσεις για την 4η περιφέρεια!

12030503_1144167085628397_2767131545308386484_oΣτις καθυστερήσεις του αγώνα η 4η Περιφέρεια κατάφερε να ισοφαρίσει και να πάρει την πρόκριση από την 3η περιφέρεια.

Στον πρώτο αγώνα οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2 και η 4η Περιφέρεια με τα περισσότερα γκολ που πέτυχε εκτός έδρας, εξασφάλισε την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Πολύ καλή εμφάνιση και τέσσερις σημαντικές αποκρούσεις σε σουτ των Πιτσιάβα, Καταχιώτη και Φασούλα είχε ο τερματοφύλακας της 3ης Περιφέρειας Γιάννης Σεϊδόγλου. Στο 12′ ο Μπαλικτσής είχε οριζόντιο δοκάρι. Στο 65′ αποβλήθηκε ο Ευθυμιάδης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η 3η περιφέρεια, σε ματς που έγινε στο Δημοτικό Γήπεδο Ξηρολίμνης στην Κοζάνη, προηγήθηκε στο 22′ με αυτογκόλ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με ευθύβολο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ισοφάρισε ο Πιτσιάβας.

Να σημειώσουμε πως βασικός αγωνίστηκε για άλλη μια φορά ο Βασίλης Τσιμόπουλος του ΠΑΟΚ Κουλούρας, ο Χάρης Περπερίδης του Άρη Παλαιοχωρίου πέρασε ως αλλαγή στο 61ο λεπτό ενώ ο Δημήτρης Δίντσης του ΦΑΣ Νάουσα έμεινε στον πάγκο.

4η περιφέρεια (Γ. Παπακώστας): Τσιmόπουλος, Χαρισίου (75′ Ναρίνογλου), Τουλίκας, Λαμπίρης (61′ Καραθάνος), Μπαλτζής, Μπάτσης, Πιτσιάβας, Σαλτσίδης, Φασούλας (61′ Περπερίδης), Καταχιώτης, Μπόνιος.

3η περιφέρεια (Μεταξάς): Σεϊδόγλου, Γκάτας, Τριανταφύλλου, Ζαφειρίου, Γεωργιάδης (49′ Χειμωνίδης), Λιτσένη, Δουλγέρης, Κοντοπούλης, Ευθυμιάδης, Μπαλικτσής, Πέρρος (57′ Κουτσάγιας).

*4η Περιφέρεια (ΕΠΣ Κοζάνης, Ημαθίας, Πιερίας) και 3η Περιφέρεια (ΕΠΣ Κιλκίς, Μακεδονίας, Χαλκιδικής)