Football League – “Κουλούρια” στην Πάτρα! (βαθμολογία)

panachaiki-aoxΑκόμα μια ισοπαλία για τον Α.Ο.Χανιά που αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με την προβληματική Παναχαϊκή και παραμένει σε δύσκολη βαθμολογική θέση στο πρωτάθλημα της Football League.

Το παιχνίδι της Ναυπάκτου ήταν καθ’ όλα μέτριο σε ποιότητα και με λίγες φάσεις ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Το πρώτο ημίχρονο ανήκε (έστω και στα σημεία) στην Παναχαϊκή, ενώ το δεύτερο μέρος στον Α.Ο.Χανιά.

Ο ΑΟΧ δημιούργησε 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες στην επανάληψη για την νίκη, χωρίς ωστόσο να τις μετουσιώσει σε γκολ, με τον τερματοφύλακα της Παναχαϊκής Στρέτζο να αναδεικνύεται σε πρωταγωνιστή της αναμέτρησης για τους Πατρινούς.

Αν υπάρχει ένα θετικό στοιχείο για τον ΑΟΧ είναι ότι παραμένει, μετά και το ματς της Ναυπάκτου για τρίτο σερί παιχνίδι αήττητος (ισοπαλίες με Καρδίτσα, Τρίκαλα και Παναχαϊκή), ενώ μπροστά του έχει ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι με τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες.

ΦΑΣΕΙΣ ΑΓΩΝΑ

4′: Καλό σουτ του Μουκίδη, έφυγε άουτ.

6′: Κεφαλιά του Γκέσιου ύστερα από σέντρα του Τσούτση, η μπάλα έφυγε άουτ.

12′: Ο Χούσα έκανε ένα σουτ, η μπάλα πέρασε άουτ.

26′: Μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ του Σάντερσον, ο Στρέζος έλεγχε τη φάση.

48′: Καλό μακρινό σουτ του Μουκίδη, πέρασε λίγο άουτ.

54′: Κεφαλιά του Παλιάτσιου μετά από σέντρα του Μασάδο, δεν ανησύχησε ο Στρέζος.

57′: Σουτ του Γκέσιου από πλεονεκτική θέση έδιωξε σε κόρνερ ο Στρέζος.

58′: Μακρινό σουτ του Γκέσιου, αποκρούει ο Στρέζος, νέο σουτ από τον Δεινόπαπα και από κοντινή θέση, ξανά παρών ο γκολκίπερ της Παναχαϊκής.

63’ Φωνάζει για πέναλτι ο ΑΟΧ για πέναλτι του Γιώργου Λαμπρόπουλου στον Παγώνη.

81′: Σπουδαία ευκαιρία για τον ΑΟΧ, διαγώνιο σουτ του Τσούτση από το ύψος του πέναλτι, έδιωξε σε κόρνερ ο εξαιρετικός σήμερα Στρέζος.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Στρέζος, Χούσα, Ασίγκμπα, Ι. Λαμπρόπουλος, Γ. Λαμπρόπουλος, Πινδώνης, Τρίγκας, Μουκίδης, Χαρτσιάς, Παπανικολάου (90’ Σαμπατάκος), Πέδρο.

Α.Ο.ΧΑΝΙΑ (Θ.ΓΡΑΦΑΣ): Πρίφτης, Παγώνης, Διαμαντόπουλος, Χατζηλιάδης, Καρτσαμπάς, Παλιάτσιος, Σάντερσον (61’ Καμινιώτης), Μασάδο, Τσούτσης (92′ Φυντικάκης), Γκέσιος, Δεινόπαπας (82’ Νάκας)