Γ Εθνική (2ος όμιλος) Οικονόμος Τσαριτσάνης – Οπούντιος Μαρτίνου 1-0

P4167441Τρεις ακόμη πολύτιμους βαθμούς πρόσθεσε ο Οικονόμος Τσαριτσάνης στο ενεργητικό του, επικρατώντας με 1-0 του αξιόμαχου Οπούντιου Μαρτίνου.

Με αυτή τη νίκη ο στόχος της παραμονής παραμένει ζωντανός για την ομάδα της Τσαριτσάνης και την ερχόμενη εβδομάδα θα αντιμετωπίσει τον Τύρναβο που επίσης παλεύει για την παραμονή στην κατηγορία.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Οπούντιος πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και ήταν πιο επικίνδυνος, έχοντας μερικές καλές στιγμές για να φτάσει σε κάποιο γκολ. Ο Οικονόμος από την άλλη, προσπαθούσε αλλά δεν μπορούσε να βρει διαδρόμους για να απειλήσει τον τερματοφύλακα του Οπούντιου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Οικονόμος μπήκε πιο δυνατά και θα καταφέρει τελικά στο 68ο λεπτό να βάλει γκολ με πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Σενκάι. Από εκεί και πέρα ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε κατακόρυφα χωρίς κάποια αξιόλογη φάση μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Το φιλμ του παιχνιδιού

3’ Επικίνδυνη σέντρα του Μάνικου διώχνουν οι αμυντικοί του Μαρτίνου.
5’ Μετά από πάσα του Πέππα σουτ του Καντού λίγο έξω από την περιοχή, διώχνει με δυσκολία ο Γούπος
11’ Κόρνερ για το Μαρτίνο με τον Πέππα, κεφαλιά του Δημητρέλη άουτ.
14’ Ο Δέδες μέσα από την περιοχή θα κάνει ένα σουτ το οποίο όμως θα περάσει ψιλά άουτ
15 Καλή σέντρα του Παπαγεωργίου από αριστερά με τον Γκαμπέτα να μην προλαβαίνει να μπει όπως θα ήθελε στην πορεία της μπάλας
17 Ο Μαλέρδος από το ύψος της περιοχής θα πλασάρει απελπιστικά άουτ
26 Επέλαση του Κουτσούμπα από δεξιά, πασάρει την κατάλληλη στιγμή στον Πέππα το σουτ του τελευταίου δεν θα δυσκολέψει τον Γούπο
28 Προσπαθεί να μπει στην περιοχή ο Καραγκούνη κόβετε την τελευταία στιγμή από τους αμυντικούς του Μαρτίνου
33 Πολύ καλό σουτ του Καντού διώχνει με γροθιές ο Γούπος
42 Πολύ καλή σέντρα του Μαλέρδου από δεξιά, προ του Καντού που καραδοκούσε, ο Μάνικος έδιωξε σε κόρνερ.
47 Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραγκούνη από αριστερά με δυσκολία σε κόρνερ ο Γουργούσης
49 Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Οικονόμο, ο Γκαμπέτας μετά από κάθετη μπαλιά θα βρεθεί μόνος του απέναντι από τον Γουργούση αλλά θα νικηθεί από το τερματοφύλακα του Μαρτίνου
50 Σουτ του Πέππα μπλοκάρει ο Γούπος.
51 Σουτ του Καραγκούνη μέσα από την περιοχή πέρασε λίγο άουτ.
54 Πολύ καλή κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ του Καντού με τον Γούπο να πέφτει στην αριστερή γωνία του και να διώχνει
55 Σουτ του Γκριτζάπη λίγο έξω από την περιοχή πέρασε άουτ
56 Σουτ του Γκαμπέτα από το ύψος της περιοχής πέρασε άουτ
58 Μετά από εκτέλεση κόρνερ, κεφαλιά του Κωσταλά, εκπληκτική απόκρουση του Γούπου σε κόρνερ
68 ΓΚΟΛ! Πέναλτι για τον Οικονόμο το όποιο κέρδισε ο Παπαγεωργίου που ανατράπηκε από τον Κουτσούμπα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σενκάι που νίκησε τον Γουργούζη κάνοντας το 1-0 για τον Οικονόμο.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Καλτέλης – Φώλλας) Γούπος, Μάνικος, Μαχαίρας, Σιάτρας, Κορομηλάς, Μπαλής, Καραγκούνης, Παπαγεωργίου (77’ Παπαδήμος), Γκαμπέτας, Καμπέρης (64’ Σενκάι), Βελετάνης (57’ Καψιώχας).

Οπούντιος Μαρτίνου (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Γουργούσης, Κουτσούμπας, Κωτσαλάς, Νικολόπουλος , Τσέλλος (46’ Σπυριδάκης), Δέδες, Μαλέρδος, Γκριτζάπης, Δημητρέλης , Καντού, Πέππας,