Α ΕΠΣ Ημαθίας - Γ Εθνική / Τοπικά

Στα μπαράζ ανόδου της Γ Εθνικής το Πάικο Γουμένισσας! Δείτε το πρόγραμμα του ομίλου

12644756_10208208368790899_6498411255741269081_n-542x361

Συμπληρώθηκε το καρέ του τρίτου ομίλου των μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική, μια διαδικασία που θα ξεκινήσει την Κυριακή 15 Μαΐου.

Παρουσία 500 φιλάθλων που βρέθηκαν σήμερα στο Δημοτικό Γήπεδο Γουμένισσας, η ομάδα του Πάικου ήταν ο θριαμβευτής και άξιος πρωταθλητής της Α1 κατηγορίας της ΕΠΣ Κιλκίς, σε ένα αγώνα που αν και η τοπική ομάδα προηγήθηκε με 2-0, ο ΠΑΟΝΕ κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια και έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν σε ημίωρη παράταση.

Στην διάρκεια του κανονικού αγώνα τα τέρματα του Πάικου σημείωσε ο Καραελευθερίου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 13′ και στο 36΄ ο Δασκάλου. Στο 45΄ η ομάδα του Επταλόφου μείωσε σε 2-1 με πλασέ του Ευθυμιάδη και στο 83΄ο Αουρέλ Κόλα πέτυχε την ισοφάριση.

Οι ομάδες οδηγήθηκαν σε ημίωρη παράταση, όπου αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 100΄ ο Ζελέγκου για τον ΠΑΟΝΕ και στο 106΄ ο Πολυζόπουλος από το Πάικο.

Τα τέρματα που χάρισαν την νίκη και τον τίτλο στο Πάικο Γουμένισσας πέτυχαν στο 103΄ ο Καραελευθερίου, ο Χατζηασλανίδης στο 109΄και το τελικό 5-2 σημείωσε στο 113΄ο Δασκάλου.