Γ Εθνική (2ος όμιλος) Πιερικός – ΑΕ Καραϊσκάκης 1-0

blogger-image-1294612080Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις του ο Πιερικός ενόψει των εορτών του Πάσχα.

Πολύ καλή εμφάνιση (ειδικά στο 1ο ημίχρονο) για τους “μελανόλευκους” που επικράτησαν με 1-0 της ΑΕ Καραϊσκάκη στο 90ο λεπτό, όταν ο Κουρούπης εκτέλεσε πέναλτι το οποίο απέκρουσε ο Σικαλιάς και αφού προηγήθηκε ένα ακόμη άστοχο σουτ, ήρθε ο Κωνσταντίνου και πέτυχε το γκολ που έκρινε τον αγώνα.

Πλέον ο Πιερικός που έχει εδραιωθεί στην 7η θέση με 45 βαθμούς και μπορεί να “κοιτάζει” ακόμη ψηλότερα. Στην επόμενη αγωνιστική ο Πιερικός θα επισκεφτεί την Άρτα, καθώς θα αγωνιστεί με τον τοπικό Εθνικό Φιλιππιάδας.

Πιερικός: Φιρινίδης, Παπουτσογιαννόπουλος, Κουρούπης, Ιορδανίδης, Ανδρέου, Κωνσταντίνου, Κώτσιας, Πέεφ (Τροΐρης), Καράμπελας, Αποστολίδης (Παναγιωτίδης), Δαδάκος (Κατσιαμήτας).

ΑΕ Καραισκάκης: Σικαλιάς, Μεντής, Λάμπρου,Αβραμίδης, Διβάνες, Κόλλινς, Γυφτοκώστας, Γεωργιάδης, Ευαγγέλου, Χαριτίδης, Μποτωνάκης.