Α-Β-Γ Εθνική

Ροδόπη ’87 – Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας 2-1 (photos)

13045589_911930315599930_1855050206_nΜε δύο γκολ ένα στην αρχή του δευτέρου μέρους και ένα στο τέλος του αγώνα, τα κορίτσια της Ροδόπης 87 επικράτησαν του Αγροτικού Αστέρα της Βέροιας που αγωνίζεται για το γόητρο τους καθώς έχει ήδη υποβιβαστεί

Οι παίκτριες της Βίκυς Περιβολοπούλου έχασαν πολλές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ αλλά δεν είχαν το καθαρό μυαλό και τα εύστοχα τελειώματα όπως στον πρώτο γύρο που «συνέτριψαν» την ομάδα του Αγροτικού Αστέρα με 1-11. Σ αυτό βέβαια έπαιξε ρόλο και η εντυπωσιακή εμφάνιση της Ζουμπουλίδου, που κατέβασε τα…ρολά από πλευράς Αγροτικού Αστέρα!

Το φίλμ του αγώνα

3’ Σέντρα της Κουφού, η Ψαρίδου δεν πρόλαβε και απομάκρυνε η Ζουμπουλίδου

6’ Η Παπαδοπούλου έφυγε στην αντεπίθεση έκανε το πλασέ αλλά πάνω στην γραμμή η Ζαχαριά έσωσε το βέβαιο τέρμα

10’ Μακρινό σουτ της Συμεωνίδη μετά από στρώσιμο της Περιβολοπούλου, πέρασε μόλις αουτ

13’ Απευθείας εκτέλεση φαουλ της Στρίμπα μπλόκαρε η Σταυρακάρα.

16’ Σέντρα από πλάγια της Κουφού, η Λισγάρα έπιασε το σουτ, μπλόκαρε η Ζουμπουλίδου

17’ Σουτ της Περιβολοπούλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής πέρασε αουτ

21’ Νέο μακρινό σουτ της Περιβολοπούλου με δυσκολία απέκρουσε η Ζουμπουλίδου

22’ Πάσα της Πατεράκη, μέσα στην περιοχή η Λισγάρα έκανε το πλασέ, μπλόκαρε η πορτιέρο του Αστέρα.

25’ Σουτ εκτός περιοχής της Συμεωνίδη έδιωξε η Ζουμπουλίδου

27’ Η Λισγάρα έβγαλε πάσα στην Πανίδου που έπιασε σουτ αουτ

29’ Η Πατεράκη άλλαξε την μπάλα με την Περιβολοπούλου έξω από την μεγάλη περιοχή, η τελευταία έπιασε δυνατό σουτ μόλις αουτ

32’ Η Συμεωνίδου πάσαρε στην Περιβολοπούλου που έκανε το πλασέ αουτ

34’ Σουτ της Πανίδου από το ύψος της μεγάλης περιοχής μόλις αουτ

36’ Η Περιβολοπούλου εκτέλεσε απευθείας φαουλ, η Ζουμπουλίδου απέκρουσε και η επερχόμενη Πατεράκη δεν κατάφερε να πλασάρει μα τις αμυντικές να διώχνουν

41’ Η Περιβολοπούλου έβγαλε πάσα ακριβείας στην Λισγάρα που μπήκε στην περιοχή περνώντας όλες τις αμυντικές αλλά το πλασέ της μπλόκαρε η Ζουμπουλίδου

43’ Η Περιβολοπούλου έβγαλε στην Κουφού που έκανε την σέντρα – σουτ με την Πατεράκη να παρεμβαίνει αλλά να στέλνει την μπάλα ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

46’ ΓΚΟΛ! Λάθος ελεύθερο χτύπημα της Ζουμπουλίδου, η Πατεράκη έγινε κάτοχος της μπάλας και με πλασέ έξω από την μεγάλη περιοχή άνοιξε το σκορ 1-0

55’ Σουτ της Πανίδου από το ύψος της περιοχής μόλις αουτ

59’ Η Λισγάρα πέρασε στην Πατεράκη που έπιασε το σουτ αουτ

63’ Η Περιβολοπούλου έβγαλε μπαλιά στην Λισγάρα που μπήκε στην περιοχή και σε τετ-ατετ με την Ζουμπουλίδου δεν κατάφερε να σκοράρει

66’ Η Λισγάρα έκανε τη σέντρα, η Πανίδου το πλασέ και νέα απόκρουση της αντίπαλης τερματοφύλακα είναι μακράν το πρόσωπο του αγώνα

71΄ Σουτ της Πανίδου από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε αουτ

78’ ΓΚΟΛ! Σουτ από πλάγια της Παπαδοπούλου, η Σταυρακάρα δεν κατάφερε να αποκρούσει, η μπάλα βρήκε και στην Κουφού και έγινε το 1-1

82’ Νέο σουτ εξαπέλυσε η Περιβολοπούλου με την Ζουμπουλίδου να διώχνει για ακόμη μια φορά

85’ Σουτ από πλάγια της Πατεράκη σε κόρνερ και πάλι η Ζουμπουλίδου

87’ Η Πανίδου έκανε τη σέντρα από πλάγια και από το ύψος της περιοχής, η Πατεράκη έπιασε το σουτ αουτ

90’ Η Πατεράκη έβγαλε μπαλιά «τρύπα» στην Πανίδου που έφυγε μόνης της και με διπλή προσπάθεια «νίκησε» την Ζουμπουλίδου “γράφοντας το τελικό 2-1

Ροδόπη 87 (Βίκυ Περιβολοπούλου) : Σταυρακάρα, Κουφού, Γεωργαντά, Γιαμπούρη, Ζαχαριά, Ψαρίδου (65’ Τσουκαλά), Συμεωνίδη, Λισγάρα, Πατεράκη, Πανίδου, Περιβολοπούλου.

Αγροτικός Αστέρας Βέροιας (Παπαστεργίου Αθανάσιος): Ζουμπουλίδου, Ταραλά (88΄ Πιστοφίδου), Μουρατίδου, Τσουλτζίδου, Στρίμπα, Μπακάλη, Ιντζεβίδου, Δεληγιαννίδου, Παπαδοπούλου, Κιουτάχιαλη, Κανελάκη.