Τουρνουά Foot Tennis Βέροια

1ο Τουρνουά Foot Tennis by 10starbet.com – Τα αποτελέσματα της 4ης μέρας, βαθμολογίες και το πρόγραμμα της Τετάρτης 11/5

DSCN1520Με τη διεξαγωγή 10 αγώνων, συνεχίστηκε σήμερα η πρώτη φάση των ομίλων στο 1ο Τουρνουά Foot Tennis στην πόλη της Βέροιας

Εκτός των εντυπωσιακών φάσεων αλλά και της δραματικής εξέλιξης σε τουλάχιστον πέντε εξ αυτών, άκρως θεαματική ήταν η προσέλευση του κόσμου που δείχνει σιγά σιγά να ενθουσιάζεται από το ποιόν του αθλήματος και να διαπιστώνει πως δεν έχει καμία σχέση με το ποδόσφαιρο όπως το γνωρίζουμε όλοι.

Άλλωστε, το σημαντικό στο Ποδοτένις είναι να χρησιμοποιείς την τέχνη και την εξυπνάδα κι αυτό διαπιστώθηκε σε μεγάλο βαθμό σήμερα σε αρκετά παιχνίδια. Ειδικά στην τελευταία χρονικά αναμέτρηση ανάμεσα στο «PichasGold» και το Έπιπλο «Βέρρος», οι 100(!) περίπου φίλαθλοι απόλαυσαν εξαιρετικό θέαμα, σε ματς που κρίθηκε στο τάι μπρέικ.

Σήμερα διεξήχθη η προτελευταία μέρα της πρώτης φάσης των ομίλων και αύριο θα έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα αρχικά για τα μπαράζ και στη συνέχεια για τη νοκ άουτ φάση των 16.

Να σημειώσουμε πως το SportsUp, για να ενημερώσει έγκαιρα τους συμμετέχοντες αλλά και όσους θέλουν να δώσουν το παρόν στην Πλατεία Δημαρχείου Βέροιας, θα καλύψει ΖΩΝΤΑΝΑ τα αυριανά παιχνίδια και άμεσα θα βγει το πρόγραμμα της Πέμπτης 11/5, όταν και θα διεξαχθούν όλα τα μπαράζ των δεύτερων και τρίτων.


13059630_233344107023943_308204414_nΑναλυτικά τα αποτελέσματα της σημερινής 4ης μέρας του Τουρνουά :

ΓΗΠΕΔΟ 1 

17.00 (Group Ε)  Kapsalis Hotel – Θεόδωρος Γκίτκος Β  2-1 (18-21, 21-17, 11-1)

17.45 (Group D)  Casa di Pizza – Φωτιάδης Ανταλλακτικά  1-2 (12-21, 21-13, 8-11)

18.30 (Group H)  Coin Café Bar – Καλά Καθούμενα  2-0  (21-7, 21-6)

19.15 (Group G)  Prego espresso & fruit bar – Ανθέων Τέχνη  0-2  (14-21, 19-21)

20.00 (Group H)  Goody’s Burger House – Original Play Café  2-0 (21-5, 21-12)

ΓΗΠΕΔΟ 2

17.30 (Group B)  Γελάει ο κόσμος by Mall – Draw Café  0-2 (18-21, 16-21)

18.15 (Group F)  Το Στέκι – MoserLX  2-0 (21-4, 21-5)

19.00 (Group H)  Hellas Service – Θεόδωρος Γκίτκος A  0-2 (8-21, 4-21)

19.45 (Group G)  ΤΟΜΗ Φροντιστήριο – Afros bar  2-0 (21-8, 21-7)

20.30 (Group D)  PichasGold – Έπιπλο Βέρρος  2-1 (21-16, 19-21, 11-5)

13064040_233344317023922_7734615_o

Βαθμολογίες μετά από 4 ημέρες

Την πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης πανηγύρισαν σήμερα το Draw Cafe, το Hotel Kapsalis, το φροντιστήριο ΤΟΜΗ, και η Ομάδα Α της Σχολής Τερματοφυλάκων του Θεόδωρου Γκίτκου, οι οποίες μαζί με τα Ελαστικά «Τσιρίδης» αποτελούν τις πρώτες ομάδες που θα συνθέσουν το παζλ της φάσης των 16.

Από κει και πέρα, όσον αφορά τα μπαράζ, το κριτήριο για την ισοβαθμία είναι κατά σειρά : Διαφορά Σετ, πόντοι υπέρ και αν είναι ίδιοι, οι πόντοι κατά. ΔΕΝ ΜΕΤΡΟΥΝ ΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΜΑΤΣ στις ισοβαθμίες

Group B

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Ελαστικά Μαντζιαρίδης 2 4-1 88 47 4
2 Goody’s Burger House 3 4-2 99 88 4
3 Original Play Cafe 2 2-3 64 75 2
4 Κλαίει ο κόσμος by Mall 3 2-6 94 135 0

Group C (ΤΕΛΙΚΗ)

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Draw Café 3 6-0 128 101 6
2 Στέγη Ενέργεια 3 4-3 115 119 4
3 Γελάει ο κόσμος by Mall 3 2-4 116 108 2
4 Χαράλαμπος Ιωσηφίδης 3 0-6 95 126 0

Group D

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 PichasGold 2 4-1 93 76 4
2 Έπιπλο Βέρρος 3 5-3 139 134 4
3 Φωτιάδης Ανταλλακτικά 2 3-3 88 92 2
4 Casa di Pizza 3 1-6 115 133 0

Group E (ΤΕΛΙΚΗ)

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Kapsalis Hotel 3 6-3 150 128 6
2 Ink Da City 3 5-2 131 105 4
3 Lobby Cafe bar 3 3-5 117 132 2
4 Θεόδωρος Γκίτκος Β 3 2-6 102 135 0

Group F

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Express Team 3 5-2 124 90 4
2 Το Στέκι 2 4-1 86 49 4
3 Cafe στο 90′ 2 2-3 72 80 2
4 MoserLX 3 1-6 67 130 0

Group G

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 ΤΟΜΗ Φροντιστήριο 3 6-0 126 55 6
2 Ανθέων Τέχνη 2 2-2 60 75 2
3 Prego espresso & fruit bar 3 2-4 97 113 2
4 Afros bar 2 0-4 44 84 0

Group H

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Θεόδωρος Γκίτκος A 3 6-0 127 70 6
2 Coin Café-Bar 2 2-2 75 56 2
3 Καλά Καθούμενα 3 2-4 80 104 2
4 Hellas Service 2 0-4 32 84 0

Group I (ΤΕΛΙΚΗ)

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Ελαστικά Τσιρίδης 3 6-1 133 63 6
2 Οι Aπείθαρχοι 3 5-2 124 81 4
3 Tsipourokatastasis Artissimo 3 2-4 97 84 2
4 Lab Coffee n drinks 0 0-6 0 126 0

*To Group A θα αγωνιστεί την Τετάρτη 11/5

**Με κόκκινο χρώμα οι ομάδες που προκρίθηκαν στους «16»

***Να σημειώσουμε πως τα πάντα μετρούν στο συγκεκριμένο τουρνουά και ειδικά οι πόντοι που θα πετύχει μια ομάδα αν και εφόσον βεβαίως αγωνιστεί στα μπαράζ των δεύτερων και τρίτων ομάδων.

ΕΙΔΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΜΠΑΡΑΖ

Δεύτεροι

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Ink Da City 3 5-2 131 105 4
2 Οι Aπείθαρχοι 3 5-2 124 81 4
3 Το Στέκι 2 4-1 86 49 4
4 Έπιπλο Βέρρος 3 5-3 139 134 4
5 Goody’s Burger House 3 4-2 99 88 4
6 Στέγη Ενέργεια 3 4-3 115 119 4
7 Coin Café-Bar 2 2-2 75 56 2
8 Ανθέων Τέχνη 2 2-2 60 75 2

*Ο πρώτος της βαθμολογίας περνά απευθείας στην επόμενη φάση

Τρίτοι

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Φωτιάδης Ανταλλακτικά 2 3-3 88 92 2
2 Cafe στο 90′ 2 2-3 72 80 2
3 Original Play Cafe 2 2-3 64 75 2
4 Lobby Cafe bar 3 3-5 117 132 2
5 Γελάει ο κόσμος by Mall 3 2-4 116 108 2
6 Tsipourokatastasis Artissimo 3 2-4 97 84 2
7 Prego espresso & fruit bar 3 2-4 97 113 2
8 Καλά Καθούμενα 3 2-4 80 104 2

*Ο τελευταίος της βαθμολογίας αποκλείεται από τη συνέχεια της διοργάνωσης

13059630_233344107023943_308204414_n

Το πρόγραμμα της Τετάρτης 11/5 :

ΓΗΠΕΔΟ 1 (κλειδάριθμος για τις ομάδες από Αλεξάνδρεια και Νάουσα*)

17.00 (Group Α)  Cafe στο 90′ – Το Στέκι

17.45 (Group Α)  Anfield Cafe – Vive Mar / Αλεξάνδρειο

18.30 (Group Α)  Χατζηπαυλίδης – Vive Mar / Αλεξάνδρειο

19.15 (Group G)  Mexx Cafe – Χατζηπαυλίδης

20.00 (Group D)  Φωτιάδης Ανταλλακτικά – PichasGold

20.45 (Group F)  Vive Mar / Αλεξάνδρειο – Mexx Café

ΓΗΠΕΔΟ 2 (κλειδάριθμος για τις ομάδες από Αλεξάνδρεια και Νάουσα*)

17.00 (Group A)  Χατζηπαυλίδης – Anfield Café

17.45 (Group A)  Afros bar – Ανθέων Τέχνη

18.30 (Group A)  Anfield Cafe – Mexx Café

19.15  (Group H)  Hellas Service – Coin Café Bar

20.00 (Group B)  Ελαστικά Ματζιαρίδης – Original Play Café

Σημειώσεις :

*Οι ομάδες από Νάουσα και Αλεξάνδρεια αγωνίζονται συνεχόμενα παιχνίδια στον όμιλο για να αποφεύγονται οι μετακινήσεις.

error: Protected